Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


  • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.

Społeczność

Miejsce na to, by zainspirować. Siebie i innych. Wieści z życia przedszkoli, konkursy, odpowiedzi na nurtujące Was pytania.

SPOTKANIE Z RATOWNIKIEM MEDYCZNYM


Wpis dodał(a) Katarzyna Kotlarek
ponad 5 lat temu, wyświetleń 386


Wpis został sprawdzony przez moderatora

W ramach realizacji tematu kompleksowego dotyczącego promocji zdrowia 19.02. grupę pięciolatków odwiedził tata Oliwiera, który na co dzień jest ratownikiem medycznym w firmie „SE MED”. Pan Krzysztof opowiedział dzieciom, w jaki sposób należy dbać o zdrowie, zapobiegać chorobom, ale także jak postępować w przypadku, gdy już zachorujemy. Gość zaprezentował przedszkolakom czynności takie jak: mierzenie pulsu, czy też ciśnienia. Pięciolatki miały możliwość posłuchania odgłosów serca przez stetoskop, co sprawiło im wiele radości. Z wielkim zaangażowaniem średniaki uczyły się udzielać pierwszej pomocy w postaci zakładania opatrunków (bandaże, plastry). Serdecznie dziękujemy tacie Oliwiera za poświęcony czas oraz za kształtowanie postawy prospołecznej wśród najmłodszych.

Scenariusze zajęć


Szukasz scenariuszy zajęć na różne okazje? Sprawdź naszą bazę gotowych scenariuszy.

Komentarze

Wyślij wiadomość do Katarzyna Kotlarek

Bądź jeszcze BLIŻEJ

Zapisując się na nasz newsletter otrzymasz na swoją skrzynkę mailową pomysły i inspiracje na zajęcia z przedszkolakami oraz informacje o nowych publikacjach, szkoleniach, a także… wyjątkowych promocjach!
Zapisz się!
150 zł w prezencie za zakup wyprawki plastycznej! sprawdź