Jubileuszowa gala "Figielka" w PM 11 w Pabianicach

Wpis dodał(a) Agnieszka Baśko

„JUBILEUSZOWA GALA FIGIELKA”

Dnia 17 kwietnia 2018 roku odbyła się w naszym przedszkolu uroczystość związana z 200 wydaniem gazetki przedszkolnej „Figielek”. 20 lat temu, dokładnie w kwietniu 1998 roku ukazał się pierwszy numer gazetki. Tytuł pisemko zawdzięcza Państwu Berlakom, którzy biorąc udział w konkursie wymyślili nazwę „Figielek”.

Podczas uroczystego jubileuszu przedszkolaki mogły obejrzeć archiwalne numery gazetki umieszczone na wystawce oraz wysłuchać wiersza ułożonego przez panią Dorotę Olejniczak z grupy V integracyjnej „Ptysie” specjalnie na tę okazję. Obchodom towarzyszył także prezentacja byłych i obecnych redaktorów gazetki, a całość uroczystości przypieczętowała degustacja figielkowego 10 kg tortu ufundowanego przez Radę Rodziców, na którym nie zabrakło oczywiście symbolicznych kropek.

Tego dnia miało miejsce także rozstrzygnięcie konkursu pt. „Figielek w oczach naszych przedszkolaków”, a każde dziecko otrzymało zbiór kolorowanek przedstawiających portrety naszego „Figielka”.

W „Figielku” każdy znajdzie coś dla siebie:

• można dowiedzieć się, kto w danym miesiącu ma urodziny oraz jak wyglądają klasyfikacje w przedszkolnych akcjach charytatywnych;
  • można przeczytać wiele ciekawych informacji zawartych w kącikach tematycznych, takich jak: „Poczytaj mi mamo, poczytaj mi tato”, „Mali milusińscy”, „Bezpieczny przedszkolak-mądry przedszkolak” oraz zapoznać się z poradami przygotowanymi przez terapeutów i nauczycielki wspomagających;
  • można dowiedzieć się co ciekawego wydarzyło się w każdej grupie, a także wziąć udział w figielkowym konkursie i zdobyć słodkie nagrody;
  • z kolei dla wszystkich przedszkolaków przygotowywane są kolorowanki, zagadki, rebusy i krzyżówki.

Figielkowy jubileusz przygotował obecny zespół redakcyjny w składzie: Agnieszka Baśko, Iwona Świętosławska i Monika Witusik.

od Agnieszka Baśko

do Agnieszka Baśko