Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


  • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.

Społeczność

Miejsce na to, by zainspirować. Siebie i innych. Wieści z życia przedszkoli, konkursy, odpowiedzi na nurtujące Was pytania.

Scenariusz zajęć dla dzieci 5-letnich "Symbole narodowe"


Wpis dodał(a) Beata Kępa
ponad 8 lat temu, wyświetleń 43660


Wpis został sprawdzony przez moderatora

SCENARIUSZ ZAJĘĆ DLA DZIECI 5-LETNICH

TEMAT: Godło, flaga, hymn.
 

Cele ogólne:

  • zapoznanie z symbolami Polski (flagą, godłem, hymnem),
  • rozwijanie analizy i syntezy wzrokowej.
     

Cele operacyjne:

Dziecko:

  • wypowiada się na temat Polski,
  • poznaje miejsce położenia kraju na mapie,
  • ogląda film na temat symboli narodowych Polski,
  • rozpoznaje godło i flagę wśród innych państw,
  • zna barwy charakterystyczne dla Polski,
  • czyta globalnie wyraz „biały”, „czerwony”,
  • wycina obrazek wzdłuż przerywanych linii,
  • składa obrazek w całość.

Środki dydaktyczne: mapa Polski, film „Polak mały”, godło, flaga Polski i innych krajów, napisy do czytania globalnego „biały”, „czerwony”, obrazek godła do wycinania, nożyczki, klej, papier A-4.

Metody: aktywizujące, słowne, czynne (badanie, działanie, stawianie zadań do wykonania, pokaz, objaśnienia, instrukcja).

 

Formy:

  • zbiorowa,
  • indywidualna.

Czas trwania zajęć: 25 minut

 

PRZEBIEG ZAJĘCIA

 

I WSTĘP

„Powitanka-  zabawa witam, tych którzy lubią….”.

Dzieci siedząc w kole nauczyciel wita dzieci kierując do nich zdania, dzieci, które czują się powitane machają rękami.

 

II CZĘŚĆ WŁAŚCIWA

  1. Polska – swobodne wypowiedzi dzieci na temat Polski (Co to jest Polska? Z czym kojarzy wam się Polska? Gdzie znajduje się Polska na mapie?).
     
  2. Zaproszenie dzieci do obejrzenia filmu o polskich symbolach narodowych pt. „Polak mały”. Zapoznanie z flagą, godłem oraz hymnem Polski.
     
  3. Rozmowa dotycząca treści obejrzanego filmu.
     
  4. Wyszukiwanie godła i flagi Polski wśród innych, określanie i nazywanie barw Polski. Czytanie globalne wyrazów „biały”, „czerwony”. 
     
  5. Zabawa ruchowa „Biały – czerwony” z wykorzystaniem napisów do czytania globalnego.
     
  6. „Godło – puzzle” – praca z wykorzystaniem W. Wycinanie obrazka, pocięcie wzdłuż linii oraz ułożenie w całość.
     

III ZAKOŃCZENIE

 Prezentacja powstałych obrazków.

Ocena aktywności dzieci, pochwała nauczycielki. Wykonanie pracy nagradzane jest pieczątką.

 

EWALUACJA

Obserwacja działań dzieci.

Wykonanie obrazka - puzzli  przez dzieci.


Zobacz wszystkie wpisy
od Beata Kępa



Wyślij wiadomość
do Beata Kępa

bliżej MAX

Nielimitowany dostęp do scenariuszy, filmów i piosenek – wszystko w jednym miejscu! BLIŻEJ MAX to wygodny i korzystny abonament, który łączy wszystkie nasze usługi. Subskrybując, zyskujesz dodatkowo:

  • gotowe plany miesięczne i tygodniowe,
  • atrakcyjne zestawy pomocy dydaktycznych,
  • 10 pobrań, które możesz wykorzystać na dowolne materiały ze strony blizejprzedszkola.pl.

Komentarze

Wyślij wiadomość do Beata Kępa