Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


  • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.

Społeczność

Miejsce na to, by zainspirować. Siebie i innych. Wieści z życia przedszkoli, konkursy, odpowiedzi na nurtujące Was pytania.

DZIEDZICTWO POLSKIEGO POŻARNICTWA


Wpis dodał(a) Maria Klimczak
ponad 6 lat temu, wyświetleń 791


Wpis został sprawdzony przez moderatora

„Sówki” i „Biedronki” z Miejskiego Przedszkola nr 52 w Katowicach uczestniczyły w wycieczce do Centralnego Muzeum Pożarnictwa, które znajduje się w Mysłowicach. Najpierw brały udział w tzw. „lekcji’, podczas której dzieci z przewodnikiem rozmawiali o roli straży pożarnej, pracy strażaków, sytuacjach zagrożenia pożarem oraz sposobem kontaktu z odpowiednimi służbami. Miały możliwość układania historyjek w zespołach oraz kolorowania telefonów - zaznaczając numer 112. Później nastąpiło zwiedzanie ogromnej historycznej ekspozycji zgromadzonych wozów strażackich, sprzętu gaśniczego , oglądanie bogatego zbioru pamiątek, rekwizytów, mundurów, sztandarów i innych obiektów związanych z powyższą tematyką. Przedszkolacy mieli możliwość uruchamiania niektórych sprzętów pod baczną uwagą przewodnika, weszli również do środka wozu strażackiego i wspólnie trzymali ogromnego węża mierzącego kilkanaście metrów. Na zakończenie obejrzeliśmy filmy z Bolkiem i Lolkiem oraz Reksiem, którzy przestrzegali nas przed niebezpiecznymi zabawami i pożarem. Wycieczka była bardzo interesująca dla wszystkich uczestników. Zachęcamy do odwiedzenia tego miejsca!


Zobacz wszystkie wpisy
od Maria KlimczakWyślij wiadomość
do Maria Klimczak

Kartka z kalendarza


Wiemy jak cenny jest Twój czas, dlatego co miesiąc otrzymujesz od nas komplet gotowych materiałów, które pomogą Ci przygotowywać się do zajęć – szybko, łatwo i przyjemnie!

bliżej MAX nowość

Nieograniczony dostęp do scenariuszy, filmów oraz piosenek. Bliżej MAX łączy wszystkie nasze usługi w jeden wygodny i tani abonament! Subskrybując bliżej MAX, otrzymujesz także 10 pobrań, które możesz użyć do dowolnych pomocy dydaktycznych ze strony www.blizejprzedszkola.pl 


Komentarze

Wyślij wiadomość do Maria Klimczak

Bądź jeszcze BLIŻEJ

Zapisując się na nasz newsletter otrzymasz na swoją skrzynkę mailową pomysły i inspiracje na zajęcia z przedszkolakami oraz informacje o nowych publikacjach, szkoleniach, a także… wyjątkowych promocjach!
Zapisz się!
16. edycja FORUM | Kraków | 25-26 kwietnia 2024 zapisz się