W oczekiwaniu na Święta

Wpis dodał(a) Agnieszka Kołtowska

Dzieci z grupy V Miejskiego Przedszkola nr 3 BAJKA w Oławie brały udział w kolejnym z cyklu MAŁYCH PROJEKTÓW POSZUKIWACZY PRZYGÓD. Tym razem, przygotowując sie do ŚWIĄT WIELKANOCNYCH, poznawały tradycje i zwyczaje świąteczne. Rozwijały umiejętność myślenia przyczynowo - skutkowego układając historyjki obrazkowe. Wypełniały koszyczek wielkanocny tradycyjnymi potrawami. Szukały pochowanych pisanek, segregowały je pod względem koloru i podobnych zdobień, przeliczały i tworzyły zbiory. Zapoznały się z różnymi technikami zdobienia jaj wielkanocnych. Podawały skojarzenia związane ze ŚWIĘTAMI, twórczo rozwiązywały problem pracując metodą burzy mózgów. Odgadywały zagadki obrazkowo -  słowne dowiadując się tym sposobem, że nie tylko kurczaczek wykluwa się z jajka. Wykorzystując materiały zaproponowane przez miesięcznik Bliżej Przedszkola pracowały plastycznie szukając pisanek ukrytych na kartce papieru, przyporządkowując pasujące do siebie połówki jajek czy ustalając kolejność zdarzeń.

od Agnieszka Kołtowska

do Agnieszka Kołtowska