"Przyjęcie u Państwa Kropelków" - Dzień Wody w PM 11 w Pabianicach

Wpis dodał(a) Agnieszka Baśko

SCENARIUSZ  ORGANIZACJI UROCZYSTOŚCI  PRZEDSZKOLNEJ W  RAMACH   OBCHODÓW  ŚWIATOWEGO DNIA WODY.

1. TYTUŁ UROCZYSTOŚCI:  „PRZYJĘCIE U PAŃSTWA KROPELKÓW”.
  2. TERMIN:  23. 03. 2018 r.
  3. MIEJSCE: SALA GRUPY IV INTEGRACYJNEJ „MISIAKI”.
  4. ADRESACI:  DZIECI ZE WSZYSTKICH GRUP Z PRZEDSZKOLA MIEJSKIEGO NR 11 Z ODDZIAŁAMI INTEGRACYJNYMI
    W PABIANICACH, UL. ŚW. JANA 28.
  5.  ORGANIZATOR/GOSPODARZ: PRZEDSZKOLE MIEJSKIE NR 11
    Z ODDZIAŁAMI INTEGRACYJNYMI W PABIANICACH.
  6.  OSOBY ODPOWIEDZIALNE ZA ORGANIZACJĘ I PRZEBIEG UROCZYSTOŚCI: MONIKA WITUSIK, KINGA NOWICKA PRZY WSPÓŁPRACY ANNY ŁUKASIK-FRĄTCZAK, ANNY PACYNIAK-GIERANOWSKIEJ, AGNIESZKI BAŚKO I MAGDALENY BOROWIEC.
  7. CELE UROCZYSTOŚCI:
  • poznanie roli wody jako niezbędnego składnika życia ludzi, roślin
    i zwierząt;
  • utrwalenie i usystematyzowanie wiadomości na temat przydatności wody, zasad jej oszczędzania oraz przybliżenie konsekwencji jej marnotrawienia;
  • rozbudzanie zainteresowań pięknem i bogactwem świata przyrodniczego;
  • wdrażanie do kulturalnego zachowania się podczas uroczystości przedszkolnej.

Etap I –   PRZYGOTOWANIA   POPRZEDZAJĄCE   UROCZYSTOŚĆ:

1. Ustalenie terminu i przebiegu wydarzenia, przygotowanie propozycji atrakcji
    i aktywności dla dzieci, podział zadań przy realizacji przedsięwzięcia.
  2. Opracowanie i wydrukowanie dokumentów oraz pomocy dydaktycznych.
  3. Przygotowanie informacji dla rodziców i innych nauczycieli o planowanym wydarzeniu oraz krótkiej notatki do prasy i kroniki.
  4. Zorganizowanie rekwizytów do teatrzyku oraz pomocy do zabaw.
  5. Przygotowanie dekoracji w sali „Misiaków’.
  6. Przygotowanie oprawy multimedialnej, muzycznej, fotograficznej – magnetofon, płyta z muzyką, aparat fotograficzny, rzutnik, głośniki komputerowe oraz laptop, jak również sprzętu nagłaśniającego.

Etap II –   PRZEBIEG   UROCZYSTOŚCI:

1. Wstęp, podanie celu uroczystości, przedstawienie Państwa Kropelków.

Wodaczysta woda bez niej nie ma życia. Wszyscy wody potrzebują, do picia i mycia.
Ludzie, drzewa i zwierzęta, kwiaty, zboża, trawy. Woda także jest potrzebna, dzieciom do zabawy.

2.Zaproszenie do obejrzenia filmu edukacyjnego pt. „Zdrojek i Pory Roku”. Po obejrzeniu krótka rozmowa na temat filmu.

3.Zabawa ruchowo-naśladowcza przy „Piosence o zdrowej wodzie”.

Pokazywanie refrenu: Siły doda, do picia, do mycia, do żeglowania, do pływania, podlewania i pluskania.

4. Jak wyglądałby świat bez wody? – podawanie propozycji dzieci.

5. Zaproszenie do obejrzenia teatrzyku kukiełkowego pt. „Dzień w Krainie Bez Wody” w wykonaniu nauczycielek PM 11.

6. Co możemy zrobić, aby oszczędzać wodę? – krótkie podsumowanie, odwołanie się do teatrzyku.

7. „Wodny taniec” – zabawa z wykorzystaniem niebieskich i zielonych piłeczek oraz folii malarskiej. Każda grupa otrzymuje folię malarską, na której układa piłeczki symbolizujące kropelki wody, a następnie w rytm muzyki relaksacyjnej dzieci poruszają folią tak, aby nie spadła żadna kropelka cennej wody.

8. Podziękowanie za udział w uroczystości, podsumowanie i wręczenie zdrowego prezentu od Państwa Kropelków – butelek z wodą mineralną oraz kropelkowych medali, rozchodzenie się do swoich sal przy piosence pt. „Mamo, tato wolę wodę”.

9. Czynności porządkowe w sali „Misików”.

Pabianice, dnia 23. 03. 2018 r.

Opracowały:

Monika Witusik, Kinga Nowicka, Anna Łukasik-Frątczak,
Anna Pacynika-Gieranownska, Agnieszka Baśko i Magdalena Borowiec.

od Agnieszka Baśko

do Agnieszka Baśko