Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


  • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.

Społeczność

Miejsce na to, by zainspirować. Siebie i innych. Wieści z życia przedszkoli, konkursy, odpowiedzi na nurtujące Was pytania.

POŻEGNANIE ZIMY


Wpis dodał(a) Maria Klimczak
ponad 6 lat temu, wyświetleń 732


Wpis został sprawdzony przez moderatora

21 marca oficjalnie pożegnaliśmy zimę, a tym samym powitaliśmy nową porę roku – wiosnę. W naszym przedszkolnym spotkaniu z okazji „Święta koloru zielonego” uczestniczyli goście specjalni: Marzanna, Pani Wiosna i bocian. Najmłodsza grupa „Misiów” weszła do sali rekreacyjnej z zielonym gaikiem, co jeszcze bardziej podkreśliło charakter dzisiejszego święta. Grupa „Sówek” zaprezentowała wszystkim wiersz pt. „Gdzie jest wiosna” oraz zaśpiewała piosenkę o marcu, który nie jest dobrym gospodarzem pogodowym. Tak też dzisiejsza pogoda na to wskazywała. Po wspólnych zabawach, pląsach, muzykowaniu i tańcach z zielonymi bibułkami wybraliśmy się wiosennym korowodem na spacer po okolicy, skandując zimowo-wiosenne okrzyki. Na zakończenie zebraliśmy się na tarasie MP nr 52 i piosenką uśpiliśmy Marzannę, która na pożegnanie sypnęła z nieba śniegiem. Jakież było zdziwienie wszystkich uczestników korowodu. Prawdziwe czary – mary…Śpij Marzanno, śpij do grudnia, bo teraz króluje WIOSNA!


Zobacz wszystkie wpisy
od Maria KlimczakWyślij wiadomość
do Maria Klimczak

Scenariusze zajęć


Szukasz scenariuszy zajęć na różne okazje? Sprawdź naszą bazę gotowych scenariuszy.

bliżej MAX nowość

Nieograniczony dostęp do scenariuszy, filmów oraz piosenek. Bliżej MAX łączy wszystkie nasze usługi w jeden wygodny i tani abonament! Subskrybując bliżej MAX, otrzymujesz także 10 pobrań, które możesz użyć do dowolnych pomocy dydaktycznych ze strony www.blizejprzedszkola.pl 


Komentarze

Wyślij wiadomość do Maria Klimczak

Bądź jeszcze BLIŻEJ

Zapisując się na nasz newsletter otrzymasz na swoją skrzynkę mailową pomysły i inspiracje na zajęcia z przedszkolakami oraz informacje o nowych publikacjach, szkoleniach, a także… wyjątkowych promocjach!
Zapisz się!
16. edycja FORUM | Kraków | 25-26 kwietnia 2024 zapisz się