Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


  • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.

Społeczność

Miejsce na to, by zainspirować. Siebie i innych. Wieści z życia przedszkoli, konkursy, odpowiedzi na nurtujące Was pytania.

POŻEGNANIE ZIMY


Wpis dodał(a) Maria Klimczak
ponad 5 lat temu, wyświetleń 585


Wpis został sprawdzony przez moderatora

21 marca oficjalnie pożegnaliśmy zimę, a tym samym powitaliśmy nową porę roku – wiosnę. W naszym przedszkolnym spotkaniu z okazji „Święta koloru zielonego” uczestniczyli goście specjalni: Marzanna, Pani Wiosna i bocian. Najmłodsza grupa „Misiów” weszła do sali rekreacyjnej z zielonym gaikiem, co jeszcze bardziej podkreśliło charakter dzisiejszego święta. Grupa „Sówek” zaprezentowała wszystkim wiersz pt. „Gdzie jest wiosna” oraz zaśpiewała piosenkę o marcu, który nie jest dobrym gospodarzem pogodowym. Tak też dzisiejsza pogoda na to wskazywała. Po wspólnych zabawach, pląsach, muzykowaniu i tańcach z zielonymi bibułkami wybraliśmy się wiosennym korowodem na spacer po okolicy, skandując zimowo-wiosenne okrzyki. Na zakończenie zebraliśmy się na tarasie MP nr 52 i piosenką uśpiliśmy Marzannę, która na pożegnanie sypnęła z nieba śniegiem. Jakież było zdziwienie wszystkich uczestników korowodu. Prawdziwe czary – mary…Śpij Marzanno, śpij do grudnia, bo teraz króluje WIOSNA!

Komentarze

Wyślij wiadomość do Maria Klimczak

Bądź jeszcze BLIŻEJ

Zapisując się na nasz newsletter otrzymasz na swoją skrzynkę mailową pomysły i inspiracje na zajęcia z przedszkolakami oraz informacje o nowych publikacjach, szkoleniach, a także… wyjątkowych promocjach!
Zapisz się!