Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Społeczność

Miejsce na to, by zainspirować. Siebie i innych. Wieści z życia przedszkoli, konkursy, odpowiedzi na nurtujące Was pytania.

Międzynarodowy Dzień Pisarzy - Przedszkole nr 2 w Węgorzewie


Wpis dodał(a) DANUTA MILINKIEWICZ
ponad 3 lat temu, wyświetleń 518


Wpis został sprawdzony przez moderatora

3 marca Międzynarodowy Dzień Pisarzy - święto ludzi pióra ustanowione w 1984 r. przez PEN Club mimo wieloletniej tradycji nie jest zbyt popularne w Polsce. Warto jednak ten dzień upowszechniać już w przedszkolu. W końcu zarówno literatura, jak i osoby, dzięki którym powstaje, warte są uhonorowania.

Z tej okazji panie zaprosiły dzieci z grupy "Pajacyki" i grupy "Koguciki" na kreatywne zajęcia, podczas których każde dziecko mogło poczuć się jak pisarz. Zanim przystąpiły do tworzenia własnej książeczki zapoznały się z portretami wybranych pisarzy polskich: M. Konopnicką, W. Chotomską, Cz. Janczarskim, K. Makuszyńskim i ich literaturą oraz drogą książki od autora do czytelnika. Obejrzały również stare egzemplarze czasopisma Miś wydane w 1986 r. Wszystkie dzieci były zgodne, że pisarz to osoba, która pisze wiersze, bajki i ma dużo długopisów. Ponadto przedszkolaki wcieliły się w  bohaterów wierszy J. Tuwima - "Lokomotywa", "Idzie Grześ", "Dyzio Marzyciel" oraz wierszy J. Brzechwy - "Kaczka Dziwaczka", "Żuk". Pięknie odegrały swoje role wsłuchując się w nagranie dźwiękowe tekstu czytanego przez lektora. Doskonale poradziły sobie z rozwiązaniem bajkowych zagadek oraz z zadaniem sprawnościowym polegającym na oddzieleniu ziaren grochu od soczewicy. Do naszej wesołej zabawy dołączyła także postać "Kota w butach". Przedszkolaki radośnie śpiewały "Uciekaj myszko do dziury, bo ciebie złapie kot bury..." chroniąc myszkę przed bajkowym gościem. Na zakończenie dzieci ochoczo przystąpiły do tworzenia swojej książeczki - kolorowanki, wykazując się niezwykłą fantazją i inwencją twórczą.

Komentarze

Wyślij wiadomość do DANUTA MILINKIEWICZ