"Walentynkowy Dzień Kota" w PM 11 w Pabianicach

Wpis dodał(a) Agnieszka Baśko

14 lutego w Przedszkolu Miejskim nr 11 z Oddziałami Integracyjnymi w Pabianicach odbyło się nieco nietypowe święto jednej z grup, a mianowicie „Walentynkowe Święto Kota” zorganizowane z okazji obchodów „Światowego Dnia Kota”. Celem obchodów tego dnia było podkreślenie znaczenia kotów w życiu człowieka oraz zwrócenie uwagi ludzi na los porzuconych i bezdomnych zwierząt. Wszystkie dzieci z „kociej drużyny” łącznie z Paniami upodobniły się tego dnia do czworonożnych przyjaciół, wymalowały na swoich twarzach piękne czarne noski, wąsy i założyły kocie opaski.

Tego dnia dzieci uczestniczyły w licznych, atrakcyjnych kocich grach i zabawach. Dzięki podejmowanym różnorodnym działaniom przedszkolaki poznały ciekawostki dotyczące kocich zwyczajów oraz właściwe sposoby opieki i pielęgnacji różnego rodzaju kotów. W kotkowej klasie nie zabrało także „kociego kącika”, w którym zasiadły wszystkie koty przyniesione przez dzieci z domu oraz te, które bawią się z nimi w przedszkolu. Podczas realizacji zajęć dzieci rozmawiały o tym, jakie mogą być koty, oglądały prezentację multimedialną pt. „W królestwie kotów”, bawiły się figurkami przedstawiającymi różne rasy kotów, naśladowały kocie ruchy w zabawach tanecznych przy piosenkach pt. „Kocur Bury” oraz „Kotek Kłopotek”, słuchały inscenizowanej bajki o kocie w butach, rozpoznawały koty występujące w różnych bajkach, brały udział w kocich konkursach, polegających między innymi na jak najszybszym wypiciu porcji ciepłego mleczka, turlaniu kłębka wełny do koszyczka oraz odnalezieniu ukrytego kota według podanej instrukcji słownej.

Podsumowując kocie święto nauczycielka przypomniała o zbiórce karmy dla potrzebujących kotów podopiecznych Grupy „Miauczykotek” organizowanej na terenie grupy i zaprezentowała fotografie kotów przeznaczonych do adopcji. Na zakończenie uroczystości przedszkolaki zostały obdarowane kocimi upominkami w postaci gumek do ścierania w kształcie kotków, kocich zakładek do książki, medali i dyplomów oraz pozowały do pamiątkowych fotografii.”Kocie święto” zorganizowały nauczycielki Agnieszka Baśko i Dorota Rechcińska.

od Agnieszka Baśko

do Agnieszka Baśko