Sercem za serce

Wpis dodał(a) Jolka Storzyńska

Dzień Babci i Dziadka w grupie Słoneczek w Samorządowym Przedszkolu nr 2 w Szubinie obchodzona jest uroczyście i świątecznie. Dzieci mają dużą przyjemność występowania przed dziadkami, a dziadkowie mają dużą radość, widząc wysiłek wnuków. Czasem pokonują daleką trasę, aby wziąć udział w tak pięknym święcie.

Dzieci od samego rana przejęte były odwiedzinami swoich najbliższych. Zaraz po śniadaniu ubierały się w stroje pałuckie. Z uśmiechem na ustach wystąpiły przed najlepszą publicznością z wierszem, piosenką i tańcem ludowym. Swoich kochanych dziadków i babcie Słoneczka obdarowały kubeczkiem z herbatką oraz pałucką różą. O słodki poczęstunek  zadbali rodzice.

Po zaprezentowaniu swoich zdolności i umiejętności dzieci wzięły udział we wspólnych zabawach z zaproszonymi gośćmi. Na początku rozbawiły wszystkich piosenką „Chuchuua”, a następnie przyuczały babcie i dziadków w tańcu pałuckim. Babcia z wnuczkiem lub wnuczką zwijały w szybkim tempie kłębek włóczki. Podczas zabawy pt.: „Orkiestra” goście, trzymając w ręku papierową kartkę, przygrywali na niej do melodii „Wlazł kotek” i „Szła dzieweczka”. Emocje dominowały podczas zabawy „Jaka to melodia?”, wówczas dorośli wraz z dziećmi mieli odgadywać tytuły piosenek znanych piosenkarzy i przedszkolnych. Tego dnia nie mogło zabraknąć dyskoteki, tańca w parach, w zespołach czy solo. Uwieńczeniem wspólnych zabaw był „Tańczący kapelusz” oraz odśpiewanie Sto lat.

Radość bycia razem w tak wesołym, pięknym klimacie przyczyniła się do zawiązania serdecznej i spójnej więzi rodzinnej, międzypokoleniowej. Dzieci swoim otwartym sercem podziękowały babciom i dziadkom za codzienne okazywanie im miłości, bo nikt inny nie dba bardziej o dzieci niż dziadkowie o swoje wnuczęta.Najważniejsze tego dnia było wspólne spędzenie czasu w radości, zabawie i śpiewie.

Opracowałay: Anna Kluska i Jolanta Storzyńska

od Jolka Storzyńska