Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


  • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.

Społeczność

Miejsce na to, by zainspirować. Siebie i innych. Wieści z życia przedszkoli, konkursy, odpowiedzi na nurtujące Was pytania.

"Ruch i muzyka jako forma integracji rodzinnej"- innowacja pedagogiczna


Wpis dodał(a) Aleksandra Wójcik
ponad 5 lat temu, wyświetleń 1060


Wpis został sprawdzony przez moderatora

W grupie Myszki w Miejskim Przedszkolu nr 93 w Katowicach w tym roku szkolnym jest realizowana autorska innowacja pedagogiczna: „Ruch i muzyka jako forma integracji rodzinnej”. Głównym celem jest budowanie poprawnych relacji rodzic - dziecko poprzez wspólne spędzanie czasu i udział w zabawach muzycznych oraz ruchowych. Zajęcia odbywają się raz w miesiącu popołudniami z dziećmi i ich rodzicami. Każde zajęcie poświęcone jest innej tematyce - głównie jednej z metod aktywnych. Dotychczas odbyły się cztery spotkania: zabawy integracyjne,metoda Batii Strauss, metoda Carla Orffa oraz metoda Weroniki Sherborne. Przed nami jeszcze kilka innych zajęć między innymi: Zumba, Joga, Zabawy z chustą animacyjną itp. Innowacja cieszy się dużym zainteresowaniem zarówno wśród dzieci, jak i rodziców. Wpływa na integracje wewnątrzrodzinną, jak i wewnątrzgrupową.

Scenariusze zajęć


Szukasz scenariuszy zajęć na różne okazje? Sprawdź naszą bazę gotowych scenariuszy.

Komentarze

Wyślij wiadomość do Aleksandra Wójcik

Bądź jeszcze BLIŻEJ

Zapisując się na nasz newsletter otrzymasz na swoją skrzynkę mailową pomysły i inspiracje na zajęcia z przedszkolakami oraz informacje o nowych publikacjach, szkoleniach, a także… wyjątkowych promocjach!
Zapisz się!