Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


  • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.

Społeczność

Miejsce na to, by zainspirować. Siebie i innych. Wieści z życia przedszkoli, konkursy, odpowiedzi na nurtujące Was pytania.

Dzień kolorów w grupie "Słoneczniki'


Wpis dodał(a) Dorota Józefiak
ponad 8 lat temu, wyświetleń 1551


Wpis został sprawdzony przez moderatora

„Na niebiesko, fioletowo, żółto i różowo, na czerwono, na zielono i pomarańczowo"  -  dzień kolorów w grupie „Słoneczniki’’ z Przedszkola nr 7 „Janka Wędrowniczka’’ w Śremie    


Projekt: „W krainie matematyki’’

Przedszkole nr 7 „Janka Wędrowniczka’’ w Śremie – grupa dzieci 3 letnich „Słoneczniki’’

Zajęcia odbyły się 22.01.2018 roku .

„Leżały kredki w pudełku i spały. Spały, drzemały, ziewały - dzień cały." Tak zaczyna się pewna historia, ale ona nie dotyczy dzieci z grupy „Słoneczniki’’ z Przedszkola nr 7 „Janka Wędrowniczka’’ w Śremie, które kolorowe kredki bardzo lubią i dlatego urządziliśmy  w styczniu niecodzienne święto – Dzień Kolorów. Na pewno się domyślacie, że nudy nie było. Tego dnia działania dzieci skierowane były na zabawę i eksperymentowanie kolorami. Powszechnie wiadomo, że kredki są najlepszymi przyjaciółmi każdego przedszkolaka. Wprowadzają w świat kolorów, rysunku, rozwijają fantazję oraz wyobraźnię, a także kształtują małe paluszki. Kredki służyły nam nie tylko do rysowania i kolorowania, ale również do zabaw matematycznych, rytmicznych, ruchowych. Dzięki nim utrwaliliśmy nazwy kolorów, wystukiwaliśmy rytmy, układaliśmy różne wzory. Wiele radości sprawiła dzieciom gra w kolory z wykorzystaniem piosenki „Deszczowa piosenka’’. Nie wiadomo kiedy, a szary zimowy dzień pomalowaliśmy „na niebiesko, fioletowo, żółto i różowo, na czerwono, na zielono i pomarańczowo." 

Dorota Józefiak


Zobacz wszystkie wpisy
od Dorota Józefiak



Wyślij wiadomość
do Dorota Józefiak

bliżej MAX

Nielimitowany dostęp do scenariuszy, filmów i piosenek – wszystko w jednym miejscu! BLIŻEJ MAX to wygodny i korzystny abonament, który łączy wszystkie nasze usługi. Subskrybując, zyskujesz dodatkowo:

  • gotowe plany miesięczne i tygodniowe,
  • atrakcyjne zestawy pomocy dydaktycznych,
  • 10 pobrań, które możesz wykorzystać na dowolne materiały ze strony blizejprzedszkola.pl.

Komentarze

Wyślij wiadomość do Dorota Józefiak