"Rzeźba - co to takiego?"

Wpis dodał(a) Bożena Pierścieniak

Aby wzbogacić wiedzę dzieci na temat sztuki 30 listopada 2017 r. Krasnale z Przedszkola 164 na Szanajcy wybrały się na wycieczkę do KRÓLIKARNI w Muzeum Xawerego Dunikowskiego. Uczestniczyły tam w zajęciach edukacyjnych pt. „Rzeźba – co to takiego?”.

Celem wycieczki było:

• zapoznanie dzieci z tajnikami pracy muzeum,
  • umożliwienie dzieciom obcowania z dziełami sztuki (wartość poznawcza i  estetyczna),
  • wdrażanie do pogłębiania zainteresowań rzeźbą,
  • apoznanie z zasadami prawidłowego zachowania się na wycieczce.

Przedszkolaki dowiedziały się co to jest muzeum oraz w jakim celu chroni się zabytki i gromadzi eksponaty muzealne. Pani przewodnik pokazała dzieciom najciekawsze eksponaty w Muzeum Xawerego Dunikowskiego tj. kamienne płaskorzeźby, rzeźby z drewna, marmuru, kamienia oraz rzeźbę współczesną. Przedszkolaki poznały również narzędzia, którymi posługuję się rzeźbiarz w swojej pracy.

Na zakończenie pobytu każdy Krasnal miał okazję poczuć się jak prawdziwy rzeźbiarz i wykonać swoją własną „współczesną rzebę”.

Pobyt w Muzeum Dunikowskiego był okazją do bezpośredniego obcowania dzieci ze sztuką muzealną. Dzięki lekcji muzealnej dzieci zdobyły dużo wiadomości, a wycieczka dostarczyła im wiele niezapomnianych wrażeń.

od Bożena Pierścieniak

do Bożena Pierścieniak