Rodzina Miśków

Wpis dodał(a) maria kranz

Dzięki  wieloletniej współpracy z Czesławą Marciniak  trenerem Polskiego Towarzystwa Psychologicznego ,specjalistą terapii uzależnień do naszego przedszkola została przywieziona z Warszawy  w ramach projektu – czteroosobowa pluszowa rodzina misiów – mama, tata, córka i syn. Ta pomoc, dla nas pracowników stanowi cenne narzędzie pozwalające realizować takie cele jak:

- profilaktyczno- terapeutyczne-  pomoże  dostarczać wzorców  prawidłowych zachowań oraz będzie stanowić okazję do odreagowywania napięcia i innych przykrych emocji

- edukacyjne – pozwoli ćwiczyć formy zachowań z rówieśnikami i dorosłymi, ułatwi rozpoznawać i nazywać emocje, poznawać swoje mocne strony oraz kształtować umiejętności rozwiazywania konfliktów

- rozwojowe- pomoże zaspokoić potrzebę aktywności ruchowej, zabawy i kontaktów z rówieśnikami

U dzieci zaś, rodzina miłych, miękkich pluszaków z pewnością wywoła ciepłe emocje, łagodność i dobro. Dla niejednego dziecka wybrany miś  stanie się wyjątkowym, kochanym cierpliwym, czułym, wiernym i oddanym  przyjacielem, zawsze gotowym do przytulania, czego dzieci bardzo oczekują i pragną. Będzie ich pocieszycielem, który w trudnych chwilach zawsze ich zrozumie.

Pojawienie się Misiaków w naszym przedszkolu zbiegło się z 115 rocznicą Światowego Dnia Pluszowego Misia, który obchodzimy 25 listopada. Pluszowa rodzinka będzie dla nas wszystkich wielką wymierną przygodą i zostanie dla dzieci miłym wspomnieniem w ich życiu.

Opracowała: Maria Kranz

od maria kranz