Społeczność

Miejsce na to, by zainspirować. Siebie i innych. Wieści z życia przedszkoli, konkursy, odpowiedzi na nurtujące Was pytania.

Zdrowo i kolorowo u Hałabały


Wpis dodał(a) Iwona Kowalska ponad 2 lat temu, wyświetleń 359


Wpis został sprawdzony przez moderatora

Tradycją Przedszkola Miejskiego nr 1 im. Krasnala Hałabały w Łobzie, stało się ubarwianie listopadowych, ponurych dni, wybranymi kolorami tęczy. Doskonałą okazją ku temu jest od lat Kolorowy Tydzień, który w tym roku obchodziliśmy w dniach 27.11.2017 - 01.12.2017 r., pod hasłem „Odżywiaj się zdrowo, by żyć kolorowo, więc proszę cię doceń warzywa i owoce”. Cała społeczność przedszkola, poczynając od dzieci, poprzez nauczycieli, personel i rodziców zaangażowała się w „kolorowy” przebieg każdego dnia. Czerwony poniedziałek przyniósł kosze pełne jabłek, pomidorów i czerwonej papryki. Wtorek, zieleniejąc z zazdrości, zasypał nas ogórkami, gruszkami i inną „zdrową zieleniną”. Słoneczna środa dostarczyła nam radości i chęci do dalszych działań, a pomarańczowy czwartek tryskający witaminkami, zapraszał do zabaw w marchewkowym kolorze. Oj, działo się przez te dni u „Hałabały”, działooo! A wspaniałe efekty tych kolorowych działań mógł podziwiać i… posmakować(!) każdy, kto w „tęczowym tygodniu” odwiedził hałabałkowe przedszkole. Wszystkie nasze zabiegi i starania miały jeden nadrzędny cel: zachęcenie dzieci do systematycznego spożywania owoców i warzyw poprzez wspólne odkrywanie ich niezwykłych wartości odżywczych. Na finał „Kolorowego Tygodnia”, organizatorki: Małagosia Polny, Ania Muszyńska-Stosio, Tereska Diak, Małgosia Kopaczewszka i Malwinka Rajca, z pomocą rodziców i wszystkich grup dziecięcych, przygotowały owocowo-warzywny „Kolorowy Pokaz Mody”. Tego dnia po czerwonym dywanie kroczyły dumnie „… arbuzy, jabłuszka, dynie i gruszeczki, a za nimi drobnym kroczkiem biegły marcheweczki i zielony groszek i listek sałaty -  kolorowy korowód w witaminy bogaty!...”.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy pomogli nam „pokolorować” ten ostatni listopadowy tydzień. Dzięki Wam zamieszkało u nas ZDROWIE I RADOŚĆ!

Iwona Kowalska

Komentarze
Wyślij wiadomość do Iwona Kowalska