Warsztaty karmelarskie

Wpis dodał(a) DANUTA MILINKIEWICZ

Przedszkolaki z Samorządowego Przedszkola nr 2 im. Misia Uszatka w Węgorzewie uczestniczyły w warsztatach karmelarskich „LizakoweLove”. Nasze przedszkole odwiedziła Manufaktura, która powstała jako pierwsza na Mazurach. Firma wyczarowuje słodkości ręcznie wykonane na podstawie tradycyjnych receptur z XVII i XVIII wieku. Do wyrobu słodkości wykorzystuje wyłącznie naturalne składniki bez sztucznych barwników i ulepszaczy. Dzieci miały możliwość wzięcia udziału w pokazach połączonych z warsztatami, w których każdy uczestnik mógł własnoręcznie wykonać swojego lizaka i zabrać go do domu. Przedszkolaki miały okazję obserwować cały proces produkcyjny od momentu wylania karmelu na blat, poprzez nadawaniu mu smaków i kolorów aż do momentu pakowania gotowych produktów. Pokazy te były nie tylko ciekawą i widowiskową atrakcją dla dzieci ale przede wszystkim lekcją historii na temat tradycyjnego wytwarzania słodyczy.

od DANUTA MILINKIEWICZ

do DANUTA MILINKIEWICZ