Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień w Publicznym Przedszkolu nr 11

Wpis dodał(a) Beata Masina

21 listopada 2017 r. obchodziliśmy w Publicznym Przedszkolu nr 11 Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień. Z tej okazji  przygotowaliśmy  balony, gumowe dłonie z namalowanymi uśmiechniętymi buźkami, serduszka, a także kwiatki, które głosiły napisy „Życzliwość to styl życia”, „Pozdrawiamy wszystkich życzliwych, „Uśmiechnij się”, „Życzymy miłego dnia” itp.  Z banerem informującym o tym dniu oraz z hasłem „Znajdź się i Ty wśród życzliwych i świętuj z nami” wyruszyliśmy w miasto i odwiedziliśmy zaprzyjaźnione z nami instytucje, wręczaliśmy serduszka również przechodniom. Byliśmy w Urzędzie Miasta i odwiedziliśmy Prezydenta Piotra Niedźwieckiego, I Zastępca Prezydenta Miasta Elżbietę Szlachetkę-Sikorę, II Zastępca Beatę Turlakiewicz oraz dyrektora Biura Edukcji Władysława Piotrowskiego. Następnie udaliśmy się do Foto Center Zakładu fotograficznego Bąk J. Na pamiątkę pozowaliśmy i otrzymaliśmy profesjonalne zdjęcie z właścicielką i pracownikiem zakładu. Kolejną instytucją, do której weszliśmy była Straż Miejska. Mieliśmy okazję zapoznać się z monitoringiem naszego miasta, uzyskaliśmy wiele ciekawych informacji, a także otrzymaliśmy odblaskowe opaski na rękę. Na koniec naszego spaceru wstąpiliśmy do Zduńskowolskiego Centrum Integracji RATUSZ i spotkaliśmy się z Panią Dyrektor Sylwią Stasiak-Muzyką. Wszyscy przyjęli nas bardzo serdecznie i ciepło, wywołaliśmy uśmiech na twarzach napotkanych ludzi. Wszystkim życzyliśmy miłego dnia, a w przedszkolu czekała na dzieci niespodzianka. Po obiedzie wszystkie grupy dzieci zostały zaproszone na przedstawienie pt. „Królewna Gburka”, w którym występowała mama Nataszki i Oli, mama Tosi, dziadziuś Kubusia, Pani Agnieszka (intendentka), Pani Gosia (nauczycielka gr. IV), Pani Ewelinka (nauczycielka gr. II) oraz w roli Księcia – Igorek z gr. IV. Teatrzyk opowiadał o nieznośnej królewnie Gburce, która nie używała czarodziejskich słów i nie znała dobrych manier. Na szczęście Dobra Wróżka nauczyła Królewnę grzeczności i Książę zechciał się z Nią ożenić. Aktorzy z wielkim zaangażowaniem odegrali swoje role, a widzowie z zainteresowaniem obejrzeli spektakl. Następnie wszyscy doskonale bawili się przy zabawach muzyczno-ruchowych, nie zapominając przy tym o uprzejmości i grzeczności. Tak miło i życzliwie upłynął nam ten listopadowy dzień.

od Beata Masina

do Beata Masina