Hałabałki świętują Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek

Wpis dodał(a) Iwona Kowalska

„Bajka wędruje po świecie, dzisiaj do nas zawitała.

Drogie dzieci dobrze wiecie, że was bajka pokochała.”

Piątego listopada obchodzony jest na całym świecie Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek, który znalazł również swoje honorowe miejsce w Kalendarium Fundacji ABCXXI „Cała Polska czyta dzieciom”. Data ta nie jest przypadkowa, jest to dzień urodzin jednego z największych twórców bajek – Walta Disney’a.

Dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 1 im. Krasnala Hałabały w Łobzie, obchodziły to wielkie święto bajkowych bohaterów 07.11.2017 r. W tym dniu, za sprawą naszych pań, które wcieliły się w bajkowe postaci, wszyscy przypomnieliśmy sobie cudowny baśniowy świat, który jest nieodzownym elementem każdego szczęśliwego dzieciństwa. W bajkową atmosferę wpisały się również znakomicie nasze panie dyrektor, które z ogromnym przejęciem opowiedziały dzieciom, zapomnianą już przez wielu bajkę „O kotku i kogutku”, otrzymując w zamian gromkie brawa od przedszkolaków. Kolejnym punktem spotkania była opowieść ruchowa do bajki o „Trzech świnkach”, którą z entuzjazmem poprowadziły organizatorki tegorocznego święta, nauczycielki: Izabela Musielska, Agnieszka Mielczarek i Barbara Zawada. Uroczystość uświetnił wspólny śpiew piosenek o bajkach, a gorącą i tak już atmosferę, dodatkowo podgrzały, przygotowane przez „trzy świnki”, zagadki. Na zakończenie tego wspaniałego spotkania każdy uczestnik został obdarowany słodkim upominkiem. Dalsza część obchodów święta bajkowych postaci odbywała się już w salach poszczególnych grup, gdzie przedszkolaki wykonywały rysunki do bajki opowiedzianej przez panie dyrektor oraz słuchały bajek opowiadanych lub czytanych przez zaproszonych gości i nauczycielki.

Dzień Postaci z Bajek dostarczył dzieciom dużo wrażeń i pozytywnej energii, przypominając jednocześnie, jak wielka moc i mądrość ukryta jest w baśniach. Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w obchody tego wspaniałego Święta.

Lider Kampanii Społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”

Iwona Kowalska

od Iwona Kowalska