Wizyta przedszkolaków w Porcie Praskim

Wpis dodał(a) Bożena Pierścieniak

20 października grupa III i IV z Przedszkola 164 wybrała się na wycieczkę do PORTU PRASKIEGO nad Wisłą, w którym mieści się posterunek POLICJI RZECZNEJ.

Celem spotkania było ukazanie dzieciom, jak unikać zagrożeń i jak zachować się w sytuacjach niebezpiecznych, a przede wszystkim wytworzenie u dzieci przekonania, że policjantowi można ufać, że zawsze mogą na niego liczyć w trudnych dla siebie sytuacjach.

Przywitała nas pani policjantka, która bardzo ciekawie opowiadała o swojej pracy oraz o tym z kim współpracuje policja, abyśmy mogli się czuć bezpieczni.

Podczas spotkania dzieci dowiedziały się jak ważna, odpowiedzialna i niebezpieczna jest praca policjanta, który pracuje na wodzie oraz wykazały się znajomością numerów alarmowych i umiejętnością wezwania pomocy. Szczególnym zainteresowaniem wśród dzieci cieszyła się prezentacja wyposażenia, jakim dysponuje policja w swojej codziennej pracy. Niektórzy mogli choć na chwilę zamienić się w policjanta, strażaka a nawet ratownika drogowego, i nawet  pani Agnieszka chciała poczuć się, jak prawdziwa policjantka.
Podczas spotkania dzieci zadawały mnóstwo pytań i były bardzo zaciekawione pracą w policji. Zapewniły, że jak dorosną też zostaną policjantem/policjantką.

Następnie przeszliśmy na plac, z którego widać było policyjne motorówki zacumowane na  policyjnym wodnym parkingu, jak na policję rzeczna przystało. Dużą atrakcją dla dzieci były radiowozy policyjne, które mogły przedszkolaki obejrzeć z bliska i oczywiście posiedzieć w środku choć przez chwilę.

W nagrodę za wzorowe zachowanie dzieci otrzymały kolorowe znaczki odblaskowe, które mogą wykorzystać podczas wieczornych spacerów z rodzicami.

To była naprawdę wyjątkowa wycieczka! Serdeczne dziękujemy funkcjonariuszom z policji rzecznej za zaproszenie oraz przekazanie bardzo ciekawej i potrzebnej wiedzy.

od Bożena Pierścieniak

do Bożena Pierścieniak