Pies jest najlepszym przyjacielem człowieka

Wpis dodał(a) Aneta Niedźwiedzka - Godlewska

W środę 18. października Puchatki i Elfy z Miejskiego Przedszkola "Bajka" odwiedził niezwykły gość, pani Katarzyna Blusiewicz z Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami, która uświadomiła przedszkolakom, iż pies jest najlepszym przyjacielem człowieka, ale ma też swoje prawa ,które należy szanować i respektować

Wychowankowie podczas spotkania poznali pochodzenie psa i kota, które są najczęstszymi pupilami w naszych domach. Dzieci uświadomiły sobie, co należy zrobić i przygotować oraz jakie obowiązki na nie czekają jeśli chciałyby mieć zwierzątko w  domu, np. kota, psa, chomika czy inne zwierzę. Wszystkie one wymagają opieki, zabawy i miłości. Dowiedziały się również, iż psy które zostają porzucone trafiają do szchroniska, dskąd można je zaadoptować i stworzyć ciepły dom.

Zdarza się jedna iż na swej drodze możemy spotkać psa, który może być agresywny i niebezpieczny. W takich sytuacjach nalezy zachować się w okreslony sposób, najlepiej zastosować pozycję żółwia. Puchatki i Elfy miały możliwość wykonania tej pozycji pod bacznym okiem prowadżacej.

Przedszkolaki dowiedziały się, że psy są nie tylko wiernymi przyjaciółmi ludzi, ale niektóre z nich także niosą im pomoc w razie potrzeby, psy ratownicy, psy - przewodnicy niewidomych oraz psy - terapeuci.

Wychowankowie ze spotkania wyszli pełni nowej wiedzy na temat opieki nad zwierzętami, ale też zadowoleni i uśmiechnięci. Otrzymali od gościa naklejki Przyjaciel Zwierząt, a społeczność przedszkola pamiątkowy Dyplom. Przedszkolaki gorąco podziękowały pani Katarzynie za spotkanie.

od Aneta Niedźwiedzka - Godlewska

do Aneta Niedźwiedzka - Godlewska