Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka u „Hałabały”

Wpis dodał(a) Iwona Kowalska

„Cała Polska dziś obchodzi Święto Przedszkolaka.

Radość wielka dla dzieciaków i frajda nie lada!

Gdy dorosły zauważa, że mały też człowiek,

„Cały świat się z dzieckiem śmieje” – sam pan Korczak powie!

Więc się razem cieszmy, radujmy do społu,

wspólnie w korowodzie śpiewajmy wesoło.

Niech się wszędzie niesie, wieść nie byle jaka,

że Łobez świętuje:

OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA!” /I.K./

20 września 2017 r. cała społeczność Przedszkola Miejskiego nr 1 im. Krasnala Hałabały w Łobzie, już po raz trzeci, włączyła się w obchody Ogólnopolskiego Dnia Przedszkolaka. Naszą tegoroczną uroczystość przygotowała grupa „Biedronki” wraz ze swoimi paniami I. Kowalską i S. Demko, a swoją obecnością uświetnili ją włodarze powiatu i gminy: starosta powiatowy Paweł Marek, zastępca burmistrza Krzysztof Czerwiński, doradca ds. rozwoju gospodarczego, promocji gminy i sportu Janusz Skrobiński oraz kierownik wydziału oświaty Piotr Blumensztajn. Ten dzień u „Hałabałków” był również pełen atrakcji. Serdeczne życzenia dla dzieci składane przez panią dyrektor PM Mariolę Kotowicz oraz gości, przeplatały się z wierszykami i piosenkami przygotowanymi przez przedszkolaki. Ogromną radość sprawili nam też rodzice – w Dniu Przedszkolaka nastąpiło uroczyste otwarcie przepięknej altany ogrodowej, która powstała dzięki staraniom Rady Rodziców oraz posadzenie wokół niej mini sadu.  Symbolicznego przecięcia wstęgi dokonała przewodnicząca RR pani Joanna Śliwa oraz zastępca Burmistrza pan Krzysztof Czerwiński. Ważnym elementem ogólnopolskiego święta przedszkolaków są kolorowe balony symbolizujące dziecięcą radość. Nie zabrakło ich również u nas. Mieszkańcy Łobza mogli podziwiać rozśpiewany dziecięcy korowód, przemierzający ulice naszego miasta w asyście policji. Przemarsz zakończył się na podwórku przedszkolnym, gdzie pani dyrektor wręczyła wszystkim grupom oficjalne Certyfikaty uczestnictwa w ogólnopolskim projekcie „Dzień Przedszkolaka”, a następnie zaprosiła małe i duże „Hałabałki” na pyszną cukrową watę. Przedszkolaki obdarowane zostały również „słodkościami”, które przynieśli nasi goście oraz pamiątkowymi medalami i zakładkami z logo Dnia Przedszkolaka 2017. Każdy przedszkolak szedł do domu tego dnia dumny i radosny, bo bycie przedszkolakiem to naprawdę wielka rzecz! Serdecznie dziękujemy wszystkim za życzenia i prezenty oraz za pomoc w przygotowaniu tego pięknego, przedszkolnego święta.

Koordynator Ogólnopolskiego Dnia Przedszkolaka u „Hałabały” Iwona Kowalska

od Iwona Kowalska