Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka 2017 w Przedszkolu Publicznym we Wrzosowej

Wpis dodał(a) MAGDA MOSCINSKA-CIEJPA

20 września 2017 roku obchodziliśmy w Naszym Przedszkolu we Wrzosowej Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka połączony z Akcją na rzecz chorych dzieci z Marzycielskiej Poczty.

20 września obchodzony jest Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Z tej okazji w Naszym Przedszkolu zorganizowane zostały gry i zabawy dla dzieci. Już po raz piąty w naszym przedszkolu obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Jak co roku przyświecało nam hasło: "Zabawa, radość, Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka „. Symbolem tego dnia stał się już w przedszkolu kolor zielony oraz zielony balonik - wszystkie przedszkolaki można więc było spotkać z zielonym balonikiem w rączce i uśmiechem na buzi . Dzieci uczestniczyły we wspólnej zabawie, konkursach i grach zespołowych. Nie zabrakło uśmiechu i radości oraz słodkiego poczęstunku. Było wesoło i kolorowo. Przedszkolaki przypomniały sobie również o swoich prawach - tak ważnych w życiu każdego człowieka - a także o obowiązkach, czyli kodeksie dobrego zachowania przedszkolaka . Dzieci nauczyły się również krótkiego wierszyka o swoim święcie. Z okazji Naszego Święta postanowiliśmy również zorganizować w przedszkolu akcję na rzecz chorych dzieci z Marzycielskiej Poczty. Scenariusz akcji był następujący : Przedszkolaki poznały historie swoich chorych rówieśników, napisały wspólnie z nauczycielką list z życzeniami z okazji Dnia Przedszkolaka, namalowały laurki i stworzyły własnoręcznie wykonane kartki. Następnie wszystkie prace zostały spakowane do koperty i zaadresowane. Podczas zbliżającej się wycieczki do Urzędu Pocztowego listy zostaną wysłane do chorych dzieci.

Opracowała: M. Mościńska-Ciejpa

od MAGDA MOSCINSKA-CIEJPA