Społeczność BLIŻEJ PRZEDSZKOLA
Miejsce na to, by zainspirować. Siebie i innych. Wieści z życia przedszkoli, konkursy, odpowiedzi na nurtujące Was pytania.

Będę kierowcą - "Akademia Rozwoju"

Wpis dodał(a) Agnieszka Przedszkole ( komentarzy)
Dodane 6 miesięcy temu, wyświetleń 164

Wpis został sprawdzony przez moderatora

12.09.2017 r. Starszaki rozmawiały o ruchu ulicznym. Jak okazało się, dzieci wiedzą już bardzo wiele na temat zasad ruchu drogowego, o czym mogliśmy przekonać się podczas wczorajszego spaceru. Przedszkolaki wzięły udział w zabawie wzrokowej i klasyfikowały znaki drogowe ze względu na kształt przypisując je z pomocą nauczyciela do znaków zakazu, nakazu, ostrzegawczych i informacyjnych. Starszaki starały się także odnaleźć znaki, które spotkaliśmy na wczorajszym spacerze. Bardzo przydatna okazała się gra pt. „Znaki drogowe”.

Starszaki dowiedziały się dziś, że sygnalizacja dla aut różni się od sygnalizacji dla pieszych. Każdy doskonale wiedział, że przechodzimy na zielonym. Omówienie sygnalizatorów było świetną okazją do wprowadzenie wyrazów do globalnego czytania, które pojawiły się na tabliczkach: czerwonej – nie, zielonej – tak, żółtej – uwaga. Dzieci wzięły także udział w zabawie ruchowej bieżnej pt. „Samochody”. Otóż musieliśmy zwracać uwagę na to, jaki kolor pokazuje nam Emil i odpowiednio jechać, stać, albo przygotować się. Na zakończenie wykonaliśmy znaki. Czy wiecie, jaki to znak?

Red: A.P.