„Przedszkole nr 1 w Ciścu - rozwija zainteresowania literaturą”

Wpis dodał(a) Ewa Figura

Wiek przedszkolny to najodpowiedniejszy czas na rozwijanie dziecięcych uzdolnień, zainteresowań i talentów. Dlatego w naszym przedszkolu już od 2 lat intensywnie pracujemy nad rozwijaniem dziecięcych zainteresowań czytelniczych. Dlatego też z inicjatywy nauczycieli a aprobaty rodziców powstał w naszym przedszkolu „Klub czytających rodziców”, którzy przychodzą w czasie wolnym i zapoznają nasze przedszkolaki z literaturą dziecięcą.

Cyklicznie odbywają się zajęcia w bibliotece środowiskowej, gdzie pod okiem Pani H. Śleziak dzieci mają kontakt z literaturą, poznały zasady wypożyczania książek oraz dbanie o nie, poznają coraz to nowe utwory, odgrywają scenki teatralne, wykonują ciekawe prace plastyczne a wszystko po to aby w ciekawy sposób pokazać dziecku jak miło i przyjemnie można spędzić czas czytając książki. Już dwa razy nasze przedszkole było organizatorem Gminnego konkursu recytatorskiego „Poeci dzieciom”, który cieszy się dużym zainteresowaniem.

Dużym powodzeniem cieszyła się również założona przez dzieci biblioteczka przedszkolna, do której każdy przedszkolak przyniósł swoją książeczkę, a w zamian mógł wypożyczać książeczki kolegów. Wszystkie te książki zostały za zgodą rodziców i dzieci przekazane na poczet akcji Zaczytani.org, która wspiera i wyposaża dziecięce oddziały szpitalne.

Nasze przedszkole w rozpoczynającym się roku przedszkolnym ma zamiar równie intensywnie pracować, poprzez kontynuacje wszystkich akcji z lat ubiegłych nad zachęcaniem dzieci do sięgania po książki i wspólnego czytania. Akcje te cieszyły się dużym zainteresowanie, dzieci chętnie brały w nich udział i sprawiały im wiele radości.Bo przedszkole to nie miejsce na nudę, i jak mówią słowa piosenki „Bo przedszkole uczy, bawi nas; bo w przedszkolu miło płynie czas”; to miejsce gdzie młody człowiek zdobywa wiedzę, uczy się kontaktów z rówieśnikami ale i przede wszystkim dobrze się bawi.

Autor: Ewa Figura

od Ewa Figura