Scenariusz zajęć otwartych Dużo wiem
Nauczyciel prowadzący : mgr Karolina Warsińska
Data : 18.12.2024
Temat : Zadania mini escape room
Realizowane treści podstawy programowej : I.8, I.9, IV.15
Cel ogólny:
- rozwijanie kreatywności dzieci oraz współpracy w grupie
Cele operacyjne:
- czerpie radość ze wspólnej zabawy
- utrwala umiejętność przeliczania oraz segregowania elementów
- rozwija logiczne myślenie
- rozwija wyobraźnię
Metody : praktyczna, aktywizująca, grupowa
Formy : , grupowa
Pomoce dydaktyczne : woda, farba, drewniane patyczki, piłki, klocki, lalka , woreczek, lina, kostka do gry
Przebieg zajęć :
- Powitanie gości
- Powitanka „ Podajmy sobie ręce „
- Zadania
1 zadanie
Nalej płynu do odpowiedniego poziomu zaznaczonego na pojemniku.
Jak nazwać inaczej płyn?
2 zadanie
Posegreguj piłki ze względu na kolory .
Wymień nazwy kolorów piłek oraz coś co ci się kojarzy z tymi kolorami.
3 zadanie
Ułóż kwadrat z czterech patyków
Wymień nazwy innych figur geometrycznych, które znasz.
4 zadanie
W pudełku znajdują się różne przedmioty ( klocki) oraz lalka.
Wskaz przedmiot, którynie pasuje do pozostałych.
5 zadanie
Wymień słowo, które się rymuje z nazwą zwierzątka na obrazku.
Wymień nazwy dwóch innych dzikich zwierząt.
6 zadanie
W pojemniku znajduje się farba niebieskiego koloru . Obok pojemnik z farbą żółtego koloru
Co zrobić aby uzyskać kolor zielony?
7 zadanie
Wykonaj rzut kostką. Podaj ilośćwyrzuconych oczek.
Wymień j kolejno ilość wszystkich oczek znajdujących się na poszczególnych ściankach kostki.
8 zadanie
Rozłóż linę na dywanie. Załóż woreczek na głowę. Przejdź po linie stopa za stopą.
Dlaczego warto wykonywać różne ćwiczenia fizyczne?
- Piosenka na zakończenie zachęcająca do aktywności fizycznej
- Podziękowanie i pożegnanie gości
