Dzień Matematyki - scenariusz, zabawy matematyczne

Wpis dodał(a) Sandra Hotloś
4 miesiące temu, wyświetleń 1280

Czy wiesz, że 14 marca obchodzimy Dzień Matematyki?

W Bliżej Przedszkola znajdziesz mnóstwo materiałów, które pozwolą Ci świętować ten dzień matematycznie.

Oto jedna z propozycji:

Zachęcamy do skorzystania z wyjątkowego scenariusza zajęć z okazji Dnia Matematyki, który łączy naukę, zabawę i rozwój w jednym. Ten inspirujący plan zajęć, opracowany przez dr Zuzannę Jastrzębską-Krajewską, specjalistkę w dziedzinie edukacji matematycznej i terapii wczesnego wspomagania rozwoju, jest doskonałym sposobem na celebrowanie tego wyjątkowego dnia.

Scenariusz zawiera różnorodne aktywności, które pobudzają obie półkule mózgu, przygotowując dzieci nie tylko do efektywnej nauki matematyki, ale także języków obcych. To trening dla mózgu, który wprowadza dzieci w świat matematyki poprzez ciekawe i angażujące zabawy ruchowe, takie jak taniec z elementami "wkręcania żarówek" czy zabawa z woreczkami, która łączy ruch z rytmicznym przekazywaniem i odbieraniem przedmiotów, rozwijając koordynację oraz zdolności matematyczne.

Dodatkowo, scenariusz proponuje "Muzyczne malowanie", aktywność, która pozwala dzieciom wyrażać emocje za pomocą kolorów i kształtów, słuchając "Piosenki matematycznej". Dzieci mają okazję do eksperymentowania z kolorami i formami, rozwijając swoją kreatywność oraz zdolności komunikacyjne.

Zachęcamy do skorzystania z tego scenariusza, aby wspierać rozwój umiejętności matematycznych dzieci, jednocześnie sprawiając, że nauka stanie się dla nich fascynującą przygodą.

W bazie BLIŻEJ PRZEDSZKOLA znajdziesz mnóstwo inspiracji na świętowanie Dnia Matematyki:

od Sandra Hotloś

do Sandra Hotloś