Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


  • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.

Społeczność

Miejsce na to, by zainspirować. Siebie i innych. Wieści z życia przedszkoli, konkursy, odpowiedzi na nurtujące Was pytania.

"Buraczane wyzwanie" u dzieci z PP nr 8 w Kędzierzynie - Koźlu


Wpis dodał(a) Sylwia Czemerzyńska
2 tygodnie temu, wyświetleń 44


Wpis został sprawdzony przez moderatora

Było pysznie, zdrowo i kolorowo. Dzieci z grupy " Mrówki" ubrały się w buraczany kolor i wzięły się do pracy. Każde dziecko mogło wcielić się w postać buraczka, zaprezentować się i przedstawić swoim kolegom ich ulubione potrawy, których podstawowym składnikiem był oczywiście burak.

Oprócz buraka ćwikłowego dzieci poznały również buraka cukrowego. Podczas prezentacji dowiedziały się jak powstaje cukier. Wysłuchały również wiersza Jana Brzechwy pt. "Ćwikła", po którym samodzielnie wykonały swoją "ćwikłę', która wszystkim bardzo smakowała. 

W domu dzieci wspólnie z rodzicami wykonały inne zdrowe przysmaki z burakiem w tle. 

Scenariusze zajęć


Szukasz scenariuszy zajęć na różne okazje? Sprawdź naszą bazę gotowych scenariuszy.

Komentarze

Wyślij wiadomość do Sylwia Czemerzyńska

Bądź jeszcze BLIŻEJ

Zapisując się na nasz newsletter otrzymasz na swoją skrzynkę mailową pomysły i inspiracje na zajęcia z przedszkolakami oraz informacje o nowych publikacjach, szkoleniach, a także… wyjątkowych promocjach!
Zapisz się!