Zajęcia realizowane w ramach projektu: "Bliżej pieska"

Wpis dodał(a) Ewelina Król
6 miesięcy temu, wyświetleń 79

Przedszkole Publiczne nr 2 w Łęcznej po raz kolejny w tym roku przystąpiło do realizacji projektu edukacyjnego "Bliżej pieska". W ramach projektu w grupach zorganizowano zajęcia edukacyjne, które miały na celu uświadamianie dzieciom, jak należy opiekować się zwierzętami, dzieci chętnie opowiadały o swoich pupilach. Dowiedziały się, dlaczego zwierzęta potrzebują naszej pomocy, poznały różne rasy psów, omówiły akcesoria niezbędne każdemu pieskowi, dowiedziały się jak przyjmować pozycję „żółwia” w sytuacji, gdy zaatakuje nas pies. Ponadto poznały prawa zwierząt i obowiązki związane z opieką nad nimi. Wspólnie opracowaliśmy kodeks zachowań względem czworonożnych przyjaciół. Nie zabrakło również zajęć plastycznych, piosenek i literatury czytanej w bibliotece tematycznie związanej ze zwierzętami. Aktywnie włączyliśmy się w zbiórkę karmy dla zwierząt. Przez dwa tygodnie w ramach akcji "Październik miesiącem dobroci dla zwierząt" dzieci wraz z rodzicami przynosiły do przedszkola karmę i różne akcesoria, które zostaną przekazane do Stowarzyszenia Milej(ów) dla zwierząt.

od Ewelina Król

do Ewelina Król