Zapraszam do udziału w Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjnym "Wyzwania Teodora"

Wpis dodał(a) Agnieszka Szkadłubowicz
10 miesięcy temu, wyświetleń 190

Teodor to bocian, przyjaciel dzieci. Ten wyjątkowy bocian wie, jak ważne jest dbanie o wszechstronny rozwój najmłodszych, ale równocześnie pamięta zawsze o tym, aby zwracać uwagę na potrzeby i uczucia innych. Dlatego postanowił zostać profesorem nauk i przekazywać dzieciom wiedzę oraz pomagać zdobywać nowe umiejętności,
a jednocześnie mobilizując ich do jak najbardziej kreatywnych działań.

Projekt „Wyzwania Teodora” skierowany jest do przedszkoli, przedszkoli integracyjnych, przedszkoli specjalnych, żłobków, klubików dziecięcych, świetlic, ośrodków rewalidacyjno-wychowawczych, a także klas I – III.

W tegorocznej, już IV edycji projektu, można realizować jeden z czterech modułów,
a każdy z nich zawiera siedem zadań, za które uczestnicy otrzymają odznaki.

W pierwszym module do zdobycia są odznaki związane ze sportem, przygotowywaniem posiłku, okazywaniem pomocy, wyrażaniem emocji i uczuć, dbaniem o przyrodę, ale również znajdzie się coś dla małych artystów. Drugi moduł to sprawności pomocnej dłoni, ratownika medycznego, małego chemika, detektywa, majsterkowicza, znawcy własnej miejscowości i podróżnika. W trzecim module można zdobyć odznakę górskiego wędrownika, wilka morskiego, leśniczego, odkrywcy miasta, odkrywcy wsi, poszukiwacza i niezmiennie odznakę pomocnej dłoni. Natomiast w module czwartym dzieci zostaną specjalistami i znawcami: muzyki, malarstwa, teatru, filmu, literatury, rzeźby i nieustannie specjalistami w pomaganiu. Kto podejmie wyzwanie i poradzi sobie z zadaniem otrzyma odznakę, a gdy zbierze wszystkie, zostanie nagrodzony dyplomem profesora Teodora. Na placówki biorące udział w projekcie czeka certyfikat miejsca sprzyjającego wszechstronnemu rozwojowi dziecka, natomiast nauczyciele otrzymają zaświadczenie.

Szczegółowe informacje oraz formularz zgłoszeniowy znajdują się na stronie https://kulturadebno.pl/wyzwania-teodora/

Zgłoszenia trwają aż do 31 marca!

od Agnieszka Szkadłubowicz

do Agnieszka Szkadłubowicz