Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


  • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.

Społeczność

Miejsce na to, by zainspirować. Siebie i innych. Wieści z życia przedszkoli, konkursy, odpowiedzi na nurtujące Was pytania.

Bezpieczne wakacje


Wpis dodał(a) Maria Klimczak
6 miesięcy temu, wyświetleń 147


Wpis został sprawdzony przez moderatora

Strona domowa

Wakacji czas zacząć! Wszyscy cieszymy się, że ten piękny, letni czas przed nami. Wakacje to odpoczynek po wielomiesięcznej pracy, oderwanie się od codziennych zajęć, obowiązków, zgiełku – to upragniony relaks i czas na „doładowanie baterii”. Korzystając z wakacyjnych przyjemności, nie należy jednak zapominać o bezpieczeństwie własnym i bliskich.

Ostatnio w naszym przedszkolu odbyło się spotkanie z gośćmi specjalnymi, którzy najbardziej kojarzą się z bezpieczeństwem. Policjanci z Komisariatu Policji II w Katowicach przyjechali do naszego ogrodu służbowym radiowozem, który był największą atrakcją tego wydarzenia. Podczas rozmowy goście zwrócili dzieciom uwagę na zagrożenia, z którymi mogą się spotkać podczas wakacyjnego wypoczynku. Omówili ważne zasady zachowania i postępowania, udzielili wielu praktycznych rad. Najważniejszą sprawą jest to, aby po powrocie z wakacyjnych podróży mieć tylko przyjemne wspomnienia.

Dzielnicowi przywieźli do przedszkola swoją policyjną maskotkę. Podawany z rąk do rąk Sznupek, miał okazję przywitać każdego przedszkolaka. Trwało to dosyć długo, ale za to jak było miło przytulić się do pluszowej pacynki. Podczas spotkania w ramach akcji „Bezpieczne wakacje 2023” goście zapoznali dzieci z atrybutami zawodu policjanta oraz charakterem swojej pracy służbowej. Wszystkie grupy wiekowe miały możliwość obejrzenia z bliska radiowozu, wejścia do niego i pozowania do wspólnych zdjęć. Na zakończenie dzielnicowi wręczyli dzieciom niespodzianki – policyjne gadżety, życząc wszystkim udanych i bezpiecznych wakacji.

 

Scenariusze zajęć


Szukasz scenariuszy zajęć na różne okazje? Sprawdź naszą bazę gotowych scenariuszy.

Komentarze

Wyślij wiadomość do Maria Klimczak

Bądź jeszcze BLIŻEJ

Zapisując się na nasz newsletter otrzymasz na swoją skrzynkę mailową pomysły i inspiracje na zajęcia z przedszkolakami oraz informacje o nowych publikacjach, szkoleniach, a także… wyjątkowych promocjach!
Zapisz się!