SPRINTEM DO MARATONU

Wpis dodał(a) Dominika Majkut
rok temu, wyświetleń 104

Meldujemy wykonanie zadania! Zobacz naszą relację->>> https://www.youtube.com/watch?v=gZP10VCsXm8

31 maja, dzieci z oddziałów przedszkolnych oraz klas I-III Szkoły Podstawowej w Chałupkach Dębniańskich po raz 5 wzięły udział w „Sprintem do maratonu”.

Przygotowania do imprezy ruszyły dużo wcześniej. Nie tylko w szkole dzieci systematycznie uczestniczyły w różnych formach aktywności ruchowej, ale również wraz ze swoimi rodzinami, aby wzmocnić siłę i kondycję organizowały rodzinne biegi, spacery, przejażdżki rowerowe czy wycieczki górskie.  Zwieńczeniem długich przygotowań był szkolny maraton na boisku szkolnym, który połączony został obchodami Dnia Rodziny. Do biegów zaprosiliśmy Pana Wójta, Strażaków OSP, rodziców, rodzeństwo, nauczycieli i pracowników szkoły. Zadbaliśmy również o oprawę uroczystości m.in. wystrój sali, medale, dyplomy, poczęstunek oraz liczne atrakcje dla dzieci. Już od samego rana uczestnikom dopisywały dobre humory i panowała niesamowicie gorąca atmosfera. Wszyscy maratończycy przed biegiem odebrali numery startowe i zgromadzili się na boisku szkolnym. Uroczystość rozpoczęły występy artystyczne dzieci, które poprzez wiersze i piosenki wyraziły miłość do swoich rodziców. Następnie, aby ustrzec się kontuzji odbyła się rozgrzewka, którą poprowadziła Pani Instruktor Fitnessu, po której na linii startu stanęli wszyscy zawodnicy. Każdy uczestnik biegł na miarę swoich możliwości, oczywiście w duchu zasad fair play. Nasi dzielni maratończycy dopingowani byli gromkimi brawami i z uśmiechem na twarzy przekraczali linię mety. Nie liczyło się zdobyte miejsce, a pokonanie wyznaczonego dystansu i dobra zabawa. Wszyscy otrzymali medale i dyplomy maratończyka, które wręczyła Pani Dyrektor. Po wysiłku przyszedł czas na odpoczynek, wspólne grillowanie, zabawy na świeżym powietrzu. W tym roku biegaliśmy pod hasłem „Bliżej natury”, pamiętając, że ruch na świeżym powietrzu jest jedną z najlepszych form aktywności i zawsze powinniśmy dbać o najbliższe otoczenie. Dzięki wsparciu Nadleśnictwa Leżajsk włączyliśmy się w ogólnopolską akcję #sadziMY. Dzieci w raz z rodzicami zasadziły w swoich ogrodach otrzymane sadzonki drzew, które w przyszłości będą źródłem tlenu.

W sportowych zmaganiach wzięło udział 222 uczestników. Wspólnie pokonaliśmy 142500 metrów.

#SprintemDoMaratonu #SprintemPoZdrowie

od Dominika Majkut