Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


  • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.

Społeczność

Miejsce na to, by zainspirować. Siebie i innych. Wieści z życia przedszkoli, konkursy, odpowiedzi na nurtujące Was pytania.

Świąteczna akcja charytatywna


Wpis dodał(a) Monika Szkiłądź
6 miesięcy temu, wyświetleń 113


Wpis został sprawdzony przez moderatora

Koncertowy dobry gest

W związku ze zbliżającymi się Świętami Wielkanocnymi w Przedszkolu „Słonecznym” w Wasilkowie zorganizowałyśmy Świąteczną akcję charytatywną na rzecz Placówki opiekuńczo-wychowawczej „Nadzieja” pod hasłem „Otwórz serce i podziel się z innymi”.
W akcji uczestniczyła cała społeczność przedszkola. Wspólnie z rodzicami dzieci podarowały środki higieniczne oraz słodycze. Akcja powiodła się dzięki ogromnemu zaangażowaniu ze strony rodziców i dzieci.

Grupy „Zielona”, „Czerwona” i „Bordowa” z Przedszkola „Słonecznego” w Wasilkowie przyłączyły się do projektu edukacyjnego „Koncertowy Dobry Gest”.
W ramach tego projektu podczas zajęć dzieci z grupy „Zielonej” dowiedziały się jak dzielić się z innymi oraz jak pomagać innym. Przedszkolaki z grupy „Czerwonej” obejrzały prezentację multimedialną „My dzieci z domu dziecka”.
Dzieci z grupy „Bordowej” wysłuchały opowiadanie i obejrzały teatrzyk Kamishibai „Jak możemy pomóc innym”.

Podjęte działania  uwrażliwiają na potrzeby innych, uczą empatii, życzliwości i tolerancji. Przedszkolaki wraz z rodzicami udowodnili, że mają wielkie serca.

M. Szkiłądź, A. Czapko, U. Drągowska

 

Scenariusze zajęć


Szukasz scenariuszy zajęć na różne okazje? Sprawdź naszą bazę gotowych scenariuszy.

Komentarze

Wyślij wiadomość do Monika Szkiłądź

Bądź jeszcze BLIŻEJ

Zapisując się na nasz newsletter otrzymasz na swoją skrzynkę mailową pomysły i inspiracje na zajęcia z przedszkolakami oraz informacje o nowych publikacjach, szkoleniach, a także… wyjątkowych promocjach!
Zapisz się!
150 zł w prezencie za zakup wyprawki plastycznej! sprawdź