Santa - scenariusz zajęć hospitowanych

Dołączone pliki:

Cele główne:

- poznanie słownictwa związanego ze Świętym Mikołajem,

- doskonalenie umiejętności słuchania ze zrozumieniem,

- uczestniczenie w zabawach w języku angielskim.

Cele operacyjne:

- zna wybrane słowa w języku angielskim, dotyczące Świętego Mikołaja,

- umie je zastosować we właściwej sytuacji,

- czerpie radość z zaproponowanych zadań,

- właściwie reaguje na polecenia nauczyciela (wydawane w języku ang.)

Środki dydaktyczne: nagrania piosenek oraz flashcards

Formy pracy: indywidualna, zbiorowa.

Przebieg:

1. Pytanie nauczyciela „How’s the weather?” – utrwalanie umiejętności wprowadzanych w poprzednim miesiącu. Jeśli grupa ma problem z odpowiedzią podpowiada „Is it windy?, Is it rainy ?... itp

1. Powitanie dzieci piosenką „Hello reindeer” (Super simple songs)

Dzieci powtarzają za nauczycielem, dopasowywanie do odpowiednich postaci gestów: reindeer – rogi, snowman – toczenie się, santa – duży brzuch.

Hello, reindeer.

Hello, snowman.

Hello, Santa.

Happy holidays.

Merry Christmas, everyone.

Let’s sing it once again.

Hello, reindeer.

Hello, snowman.

Hello, Santa.

Happy holidays.

1. Zostawienie flashcard „Santa”, ułożenie przed dziećmi literek S-A-N-T-A. powtarzanie słowa z wyklaskiwaniem. Wspólne śpiewanie piosenki „S-A-N-T-A”, z pokazywaniem.

Red hat, white beard, twinkle in his eye.

Santa is his name-o.

And Santa is his name-o.

1. Wspólne przypominanie nazw części ciała Mikołaja: white berad (biała broda), pink nose (różowy nos), twinkle (gwiazdka), big belly (duży brzuch) and presents (prezenty).

1. Zabawa ruchowa przy muzyce „Freeze dance”

Dzieci dance (tańczą), skip (przeskakują z nogi na nogę), twirl (kręcą się) ale kiedy usłyszą słowo freeze – zamarzają, nie mogą się przez chwilę ruszać.

1. Utrwalaenie nazw prezentów podczas wspólnego śpiewania piosenki „What do you want for christmas?” – podczas nagrania dzieci naśladują wymienione w piosnce zabawki: train (pociąg), rocket (rakieta), robot (robot), teddy bear (pluszowy miś).

1. Utrwalenie umiejętności nazywanie kolorów podczas nauki piosenki „What colour is Rudolph’s nose?”. Zaprezentowanie dzieciom pomocy do piosenki:

Rudolph’s nose – blue, purple, green, red.

Christmas tree- yellow, black, red, green.

Santa’s beard – brown, pink,orange, white.

Wspólne śpiewanie piosenki, podczas śpiewania nauczyciel jest zdziwiony że wybiera złe kolory wymienianych rzeczy i daje się co chwila poprawiać swoim uczniom.

1. Utrwalenie piosenki (zabawy paluszkowej) wprowadzonej w poprzednim miesiącu „Five little ducks”.
  2. Pożegnanie z dziećmi

od Kasia Pęczek