Dookoła Polski. ŚWIĘTOKRZYSKIE

Wpis dodał(a) Monika Mędrek
rok temu, wyświetleń 160

Z przyjemnością informujemy, że dzieci z grupy „KOTKI” i „SŁONECZKA” z Przedszkola Samorządowego w Sędziszowie w marcu odwiedziły Województwo Świętokrzyskie. Poznały najważniejsze miasta województwa takie jak Kielce, Zagnańsk, Chęciny oraz piękny Sandomierz i bajkowy Pacanów. Dzieci oglądały filmy edukacyjne i wysłuchały wiele ciekawostek o najstarszym drzewie jakim jest Dąb Bartek. Udały się w okolice Gór Świętokrzyskich, gdzie występuje krzemień pasiasty. Wirtualnie zwiedzały także niewielką, ale jakże piękną Jaskinię Raj w Chęcinach. Następnie dzieci założyły swoją własną hodowlę stalaktytów. Jednak największe zainteresowanie wzbudziła w przedszkolakach wirtualna wizyta w Pacanowie „Europejskim Centrum Bajki”. Z ogromnym zaangażowaniem wykonały pracę plastyczną z wizerunkiem Koziołka Matołka. Niewiele mniej emocji i śmiechu wzbudziły bajki o przygodach sympatycznego Koziołka Matołka.

od Monika Mędrek

do Monika Mędrek