Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


  • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.

Społeczność

Miejsce na to, by zainspirować. Siebie i innych. Wieści z życia przedszkoli, konkursy, odpowiedzi na nurtujące Was pytania.

NASZE MUZYKOWANIE


Wpis dodał(a) Maria Klimczak
12 miesięcy temu, wyświetleń 295


Wpis został sprawdzony przez moderatora

Strona domowa

Okres przedszkolny to czas kształtowania się zdolności muzycznych i zainteresowań muzyką, to czas kształtowania wrażliwości muzycznej, która wpływa na rozwój uczuć i daje zaspokojenie różnym potrzebom życia wewnętrznego. Nie bez powodu mówi się, że muzyka łagodzi obyczaje. Aktywny kontakt z muzyką, nawet poprzez proste zabawy polegające na rytmicznym potrząsaniu grzechotką, eliminuje zachowania agresywne.

„Koguciki” z naszego przedszkola samodzielnie wykonały kolorowe grzechotki, które powstały z dostępnych materiałów (paski i naklejki piankowe, ryż, plastikowe jajka). Dzieci same odmierzały odpowiednią ilość ryżu, wybierały ozdoby, decydowały o ich kolorze, cierpliwie doklejały wszystkie elementy. Teraz często gramy na nowych grzechotkach, tworzymy akompaniament do piosenek, bawimy się „w orkiestrę” słuchając muzyki poważnej i nie tylko. Wykorzystujemy je również podczas zabaw ruchowych. Najprostszy ruch przy muzyce jest źródłem radości, wyładowaniem energii, odprężeniem, jest również środkiem terapeutycznym. Głównym celem aktywności muzyczno-ruchowych jest uczynienie młodego człowieka aktywnym, myślącym, wrażliwym, twórczym i otwartym. Tego rodzaju zajęcia i zabawy grupowe rozwijają również kompetencje społeczne. Taka „współpraca” uczy dzieci pracy w grupie i wzajemnego wsparcia, pomaga w nawiązywaniu relacji z rówieśnikami. Muzyka ma także działanie pedagogiczne i wpływa na sferę poznawczą.

Muzyczne formy aktywności jak: śpiew, słuchanie muzyki, ruch przy muzyce, gra na instrumentach, tworzenie prostych melodii - pobudzają zainteresowania i aktywność dzieci. Możliwe, że wśród naszych „Kogucików” drzemią talenty muzyczne, a pobudzone zaczną się w niedalekiej przyszłości rozwijać:)

Scenariusze zajęć


Szukasz scenariuszy zajęć na różne okazje? Sprawdź naszą bazę gotowych scenariuszy.

Komentarze

Wyślij wiadomość do Maria Klimczak

Bądź jeszcze BLIŻEJ

Zapisując się na nasz newsletter otrzymasz na swoją skrzynkę mailową pomysły i inspiracje na zajęcia z przedszkolakami oraz informacje o nowych publikacjach, szkoleniach, a także… wyjątkowych promocjach!
Zapisz się!
16. edycja FORUM | Kraków | 25-26 kwietnia 2024 zapisz się