Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


  • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.

Społeczność

Miejsce na to, by zainspirować. Siebie i innych. Wieści z życia przedszkoli, konkursy, odpowiedzi na nurtujące Was pytania.

DZIEŃ KOTA


Wpis dodał(a) Maria Klimczak
rok temu, wyświetleń 287


Wpis został sprawdzony przez moderatora

Strona domowa

W Polsce obchodzony był po raz pierwszy w 2006 roku, a więc nie tak dawno. Podczas obchodów tego święta propaguje się akcje pomocy bezdomnym kotom. Ten okolicznościowy dzień ma podkreślić znaczenie kotów w życiu człowieka, niesienie pomocy wolno żyjącym i bezdomnym zwierzętom, które miały kiedyś dom, ale go straciły, a także uwrażliwienie ludzi na często trudny koci los. Koty są hodowane na całym świecie i obok psów, to właśnie one najczęściej goszczą w naszych domach. Nie są tak towarzyskie jak psy, ale nie oznacza to, że nie potrzebują miłości swoich opiekunów. W DNIU KOTA dzieci przyniosły do przedszkola kocie maskotki, tematyczne książki i albumy, a niektóre przyszły nawet w kocich przebraniach. Podczas zabaw i zajęć opowiadały o swoich domowych pupilach, ich zwyczajach, zachowaniach i…...psotach. Dowiedziały się o potrzebach mruczków, o obowiązkach hodowców i opiekunów tych zwierząt. Wykonały kocie portrety, papierowe pacynki, opaski na głowę, uczestniczyły w zabawach tematycznych, muzycznych i ilustracjach ruchowych, rozwiązywały zagadki. Poznały sposoby pomagania bezdomnym kotom oraz rolę schronisk i organizacji działających na rzecz zwierząt. Święto Kota w Polsce nazywane jest Międzynarodowym Dniem, jednakże w różnych krajach obchodzone jest ono innego dnia. W Stanach Zjednoczonych to 29 października, w Japonii 22 lutego, w Wielkiej Brytanii 8 sierpnia. Jedynie we Włoszech - Dzień Kota obchodzony jest tak samo jak w Polsce - czyli 17 lutego. W tym szczególnym dniu warto poświęcić swojemu pupilowi czas, okazując mu swoje zainteresowanie i miłość. Nasze przedszkolaki wiedzą, że koty uwielbiają głaskanie i drapanie po głowie, brodzie, plecach i karku. Nie zależy za to głaskać ich po brzuchu, ogonie czy po łapach. Warto takie rzeczy wiedzieć i je zapamiętać, aby uniknąć w przyszłości ewentualnego podrapania ze strony zwierzaka.

Dzieci uczą się błyskawicznie na podstawie doświadczeń, z którymi mają do czynienia. Nauczenie ich tego, jak ważne są miłość i szacunek dla zwierząt sprawi, że będą bardziej empatyczne i troskliwe w wieku dorosłym.

Pamiętajmy, że zwierzęta pomagają nam też osiągnąć równowagę emocjonalną.

 

Scenariusze zajęć


Szukasz scenariuszy zajęć na różne okazje? Sprawdź naszą bazę gotowych scenariuszy.

Komentarze

Wyślij wiadomość do Maria Klimczak

Bądź jeszcze BLIŻEJ

Zapisując się na nasz newsletter otrzymasz na swoją skrzynkę mailową pomysły i inspiracje na zajęcia z przedszkolakami oraz informacje o nowych publikacjach, szkoleniach, a także… wyjątkowych promocjach!
Zapisz się!
16. edycja FORUM | Kraków | 25-26 kwietnia 2024 zapisz się