Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


  • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.

Społeczność

Miejsce na to, by zainspirować. Siebie i innych. Wieści z życia przedszkoli, konkursy, odpowiedzi na nurtujące Was pytania.

DOKARMIAMY PTAKI


Wpis dodał(a) Maria Klimczak
10 miesięcy temu, wyświetleń 203


Wpis został sprawdzony przez moderatora

 

Strona domowa

Zima to trudny czas dla naszych skrzydlatych przyjaciół. Poznaliśmy ich wielu w różnych opowiadaniach i wierszach oraz podczas obserwacji. „Koguciki” mimo swoich 4 lat potrafią rozpoznać i wskazać: sikorkę, gila, srokę, gołębia, wronę i wróbla. Podczas jesieni przyniosły do naszego kącika przyrody jarzębinę i dynie, z których pozyskaliśmy pokarm dla ptaków na zimę. Wysuszone owoce i pestki wspólnie zanieśliśmy do przedszkolnego karmnika.

Wcześniej podczas zajęć, dzieci dowiedziały się co ptaki lubią i mogą jeść, a czego pod żadnym pozorem nie można im dawać. „Koguciki” chętnie tworzyły prace plastyczne przedstawiające ptasie stołówki. Będą przypominały im o cyklicznym dokarmianiu ptaków w wyznaczonych do tego miejscach, i to nie tylko na terenie przedszkola. Przedszkolaki czują potrzebę opiekowania się czy pomagania. Wyzwala to w nich poczucie: odpowiedzialności, sumienności, bycia sprawczym, obowiązkowości, reagowania na potrzeby słabszych – w tym przypadku ptaków. Na zakończenie cyklu tematycznego, dzieci zdobyły sprawność PRZYJACIELA PTAKÓW – samodzielnie wykonały sobie indywidualne medale.

Już niedługo wiosna i wtedy ptaki odwdzięczą nam się pięknym, radosnym śpiewem.

 

Scenariusze zajęć


Szukasz scenariuszy zajęć na różne okazje? Sprawdź naszą bazę gotowych scenariuszy.

Komentarze

Wyślij wiadomość do Maria Klimczak

Bądź jeszcze BLIŻEJ

Zapisując się na nasz newsletter otrzymasz na swoją skrzynkę mailową pomysły i inspiracje na zajęcia z przedszkolakami oraz informacje o nowych publikacjach, szkoleniach, a także… wyjątkowych promocjach!
Zapisz się!