Kolorowe Nutki u Babci Ani - Bydgoszcz

Wpis dodał(a) Iwona Dubiella
rok temu, wyświetleń 269

Co dobrego?

Pierwszy raz wzieliśmy udział w Plebiscycie Edukacyjnym zorganizowanym przez Gazetę Pomorską i zajęliśmy 2 miejsce w kategorii Przedszkole Roku w mieście Bydgoszcz z liczbą głosów 917. Zabrakło Nam jedynie 58 głosów. Jesteśmy dumni z 2 miejsca, gdyż nasze Przedszkole to 4 grupy, a bardzo walecznie zdobywaliśmy głosy. Troszkę o Nas....

Przedszkole Kolorowe Nutki funkcjonuje na bydgoskim rynku od 2014r., jednak jego tradycja sięga o wiele dalej. W 1924r. dziadek Babci Ani, dr Michał Wagner zadecydował o przeznaczeniu pięknego gmachu przy ul. Paderewskiego na cele edukacyjne. W archiwach rodzinnych zachowała się z tamtych lat notatka opisująca placówkę – Gimnazjum Humanistyczne Żeńskie. Od 1948r. w tym miejscu znajdowało się przedszkole. Po przeniesieniu przedszkola publicznego w inne miejsce, Babcia Ania dołożyła wszelkich starań, aby opustoszały budynek znów rozbrzmiał radosnym gwarem.

Jednym z głównych aspektów w działalności przedszkola jest wychowanie przez sztukę. Muzyka klasyczna rozbrzmiewa tu codziennie. Zajęcia prowadzone są przez profesjonalistów. Nie bez znaczenia jest także sama lokalizacja przedszkola, gwarantująca bliskość Filharmonii Pomorskiej, gdzie dzieci uczęszczają na cykliczne koncerty oraz Parku im. Jana Kochanowskiego, gdzie zlokalizowano muzyczny plac zabaw.

Bogata oferta przedszkola umożliwia rozwijanie talentów i zainteresowań dzieci, które mogą uczestniczyć w zajęciach takich jak np. język angielski, język francuski, rytmika, kuchnie świata, spotkanie z muzyką i sztuką, eksperymenty badawcze Nutkowy Klub Odkrywców, nauka gry na instrumencie, zajęcia logopedyczne, teatrzyki i w wielu innych inicjatywach wynikających z kalendarium przedszkola.

Wysoka jakość kształcenia w naszym przedszkolu została także potwierdzona w raporcie z ewaluacji zewnętrznej, przeprowadzonym w 2016 r. przez pracowników Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy. Zaledwie po dwóch latach funkcjonowania w obecnym kształcie Kolorowe Nutki otrzymały najwyższą z możliwych ocen.

strona Naszego Przedszkola - http://przedszkolebyd.pl/

Plebiscyt Edukacyjny - https://pomorska.pl/p/kandydat/niepubliczne-przedszkole-kolorowe-nutki-u-babci-ani-bydgoszcz%2C3113815/

Już wkrótce będzie można usłyszeć o nas wstawkę w rozgłośni radiowej - gdyż jako Przedszkole z tradycją i wartościami cieszymy się dużym zainteresowaniem.

Serdecznie pozdrawiamy :)

od Iwona Dubiella