Wizyta Strażników Miejskich w Słonecznej Ósemce w Ełku

Wpis dodał(a) Justyna Julecka
rok temu, wyświetleń 150

Wizyta Strażnika Miejskiego w Przedszkolu

Inspiracją do spotkania była tematyka bezpieczeństwa dzieci.
Przedszkolaki uczyły się bezpiecznego poruszania się w otoczeniu przedszkola i poza nim, poznając podstawowe znaki drogowe znane pieszym użytkownikom dróg. Co roku wprowadzana lub powtarzana jest wiedza z zakresu: bezpiecznego spaceru po chodniku czy przechodzenia przez jezdnię.

Celem przeprowadzonych zajęć było poszerzenie wiedzy wśród przedszkolaków na temat obowiązujących zasad bezpieczeństwa na ulicy, w przedszkolu i w domu, a także wdrażanie u dzieci obowiązku ich przestrzegania. Funkcjonariusze Straży Miejskiej uczyli dzieci prawidłowego przechodzenia przez jezdnię.

Strażnicy Miejscy dużą uwagę poświęcili noszeniu przez najmłodszych odblasków. Podkreślono, iż taki mały element jak odblask może uratować im życie i sprawić, że staną się widoczne przez kierujących pojazdem z odległości kilkudziesięciu metrów. Na koniec spotkania każdy jego mały uczestnik otrzymał odblaski. Przedszkolaki z wielkim zainteresowaniem słuchały, jak bezpiecznie zachowywać się w jego najbliższym otoczeniu. Dzieci zadawały pytania, na które otrzymały wyczerpujące odpowiedzi.

od Justyna Julecka

do Justyna Julecka