Dzień Kropki u szubińskich Jeżyków

Wpis dodał(a) Martyna Ucińska
rok temu, wyświetleń 150

Jeżyki z Szubina w czwartek 15 września obchodziły Międzynarodowy Dzień Kropki. To wyjątkowe święto stało się okazją, by uświadomić dzieciom, że każde z nich jest wyjątkowe i każde posiada jakiś talent.

Zajęcia rozpoczęły się oczywiście od prezentacji ubrań (tego dnia wszystkie dzieci miały na sobie coś w kropki). Po pokazie kropkowej mody nadszedł czas na poważne rozmowy. Dzięki nim dzieci dowiedziały się, czym jest talent i każde zastanowiło się nad tym, czy jest coś czym mogłoby się pochwalić - coś co wychodzi mu najlepiej, z czego jest dumny i co daje mu radość. Okazało się, że po początkowych trudnościach dzieciom coraz łatwiej było zauważyć swoje zdolności. Jedne stwierdziły, że biegają najszybciej na świecie, inne że śpiewają jak prawdziwi piosenkarze, a kolejne, że tańczą jak gwiazdy w telewizyjnych programach. W naszej grupie zagościły same utalentowane i potrafiące uwierzyć w siebie dzieci - rysujące, malujące, skaczące do chmur i grające w planszówki bez oszukiwania (to niewątpliwie też jest wielkim talentem!).

Po ważnych rozmowach przyszła kolej na zabawy z chustą - którą dzieci nazwały GigaKropa. W rytm muzyki, chowały się pod chustę wszystkie dzieci, które uznały, że potrafią: pięknie się uśmiechać, pomagać, być przyjacielem, pocieszać - możnaby wymieniać bez końca. I znów okazało się, że jest wśród nich wiele utalentowanych Jeżyków. Współpracowały również by trafić piłeczkami do środka chusty, a na zakończenie stworzyły na chuście wspólny kropkowy obrazek.

Na tym jednak nie zakończył się nasz kropkowy dzień. Dzieci bawiły się również w poszukiwaczy zaginionych kropek i odnalazły w sali wiele przedmiotów, na których się one ukryły. Po udanych poszukiwaniach, nadeszła pora na odpoczynek przy stolikach i namalowanie farbami kropkowych pejzaży - przy okazji dzieci przypominały sobie nazwy kolorów w języku angielskim.

Dzień ten zakończył się prezentacją wszystkich prac i opowiadaniem, co najbardziej się dzieciom podobało. Najważniejsze jednak w całej tej zabawie było ty, że dzieci zrozumiały, że z małej kropki może powstać coś wspaniałego - wystarczy tylko uwierzyć w siebie!

od Martyna Ucińska

do Martyna Ucińska