"W domu, w przedszkolu, w szkole z Bogiem" - Ogólnopolski Projekt Katechetyczny

Wpis dodał(a) Justyna Domagała
rok temu, wyświetleń 1612

Serdecznie zapraszamy do udziału w kolejnej edycji Ogólnopolskiego Projektu Katechetycznego „W domu, w przedszkolu, w szkole z Bogiem” przeznaczonego dla przedszkoli, oddziałów przedszkolnych oraz uczniów klas I-VI szkoły podstawowej. Do współpracy zapraszamy również nauczycieli i uczniów szkół specjalnych. Głównym celem projektu jest odkrywanie tajemnicy osobowego Boga, objawiającego ludziom swoją miłość, poprzez współdziałanie z Rodzicami, różnymi środowiskami, organizacjami i instytucjami wspierającymi rozwój tożsamości religijnej dziecka. Regulamin powstał w oparciu o Podstawę Programową Katechezy Kościoła Katolickiego w Polsce, Podstawę Programową Kształcenia Ogólnego oraz kierunki polityki oświatowej państwa na rok szkolny 2022/2023.

W pierwszej edycji projektu wzięło udział 110 podmiotów ( przedszkola i szkoły) z całej Polski, a przez to prawie 9,5 tys. dzieci.

Przykładowe opinie katechetów po I edycji projektu:

• „Inspirujące pomysły na cały rok. Fajne propozycje, w których można dotrzeć także do środowiska rodzinnego.”
  • „Projekt, krok po kroku bardzo ładnie przeprowadził dzieci przez rok liturgiczny. Zadania aktywizowały dzieci. Realizacja zadań była widoczna w szkole dla całej społeczności szkolnej.”
  • „Zajęcia realizowane w ramach projektu pozwoliły w ciekawy sposób przedstawić dzieciom wiarę i ją pogłębić. W prosty i ciekawy sposób zaangażował całą grupę przedszkolną. Podczas realizacji projektu dzieci wykazywały się pomysłowością i kreatywnością.”

W tym roku dzięki życzliwości pomocy P. Tomasza, prowadzącego blog „Studnia Katechety” zyskaliśmy nowe logo naszego projektu za co bardzo serdecznie dziękujemy!!!

Zyskaliśmy również patronaty:

• bloga „Studnia Katechety”;
  • Tygodnika Katolickiego „Niedziela Kielecka”;
  • wydawnictwa „Jedność”;
  • radio eM;
  • radio „Fara”;
  • wydawnictwa „Bliżej Przedszkola”.

Co zrobić, aby wziąć udział w projekcie?

• zapoznać się z regulaminem i zadaniami realizowanymi w ramach projektu;
  • w terminie do 30 września 2022 r. wypełnić i przesłać formularz zgłoszeniowy pod adresem https://forms.gle/W7SSP4hmYrpC1EcLA ;
  • wysłać prośbę o dołączenie do zamkniętej grupy na facebooku https://www.facebook.com/groups/226966579192478 ; -UWAGA- UCZESTNICY BĘDĄ PRZYJMOWANI DO GRUPY DOPIERO PO PRZESŁANIU FORMULARZA ZGŁOSZENIOWEGO.

WAŻNE: SZCZEGÓŁOWE INFORMACJE DOTYCZĄCE REALIZACJI PROJEKTU BĘDĄ PRZESYŁANE NA FACEBOOKU ORAZ POPRZEZ SKRZYNKĘ MAILOWĄ- w zeszłym roku niestety w wielu przypadkach wiadomość mailowa, została „wrzucona” do SPAMU.

Jeżeli w terminie do 8 października 2022r. nie otrzymają Państwo wiadomości mailowej prosimy o kontakt mailowy na adres: wprzedszkoluzbogiem@gmail.com

W załączniku zamieszczamy regulamin projektu i plakat informacyjny (plakaty dla uczestników projektu „Moja placówka bierze udział w projekcie” będą przesyłane w wiadomości potwierdzającej zgłoszenie do projektu”).

Autorki:

Justyna Domagała