Projekt o kontynentach

Wpis dodał(a) Karolina Sławińska
rok temu, wyświetleń 391

Grupa 6-latków Słoneczek z przedszkola nr 12 w Koszalinie systematycznie realizowała projekt  „Poznajemy kontynenty – podróże w różne strony świata”.

Na początku zrealizowano zadanie dotyczące Europy m.in. makaronowy obrazek z różnego rodzaju makaronu, zorganizowano paryski pokaz mody. Podczas którego dzieci samodzielnie wybierały stroje i z gracją prezentowały się kolegom. Następnie jako dodatkowe zadanie zbudowały z plastikowych kubeczków koloseum.

Afryka – Słoneczka wykonały egipskie naszyjniki, przygotowane z  kolorowych rolek papieru ozdobione egipskimi wzorami. Ćwiczyły nawlekanie przez sznurek i zawiązywanie na kokardkę. Ponadto pędzelkami wyszukiwały różnych przedmiotów w sensorycznym piasku.

Ameryka – Grenlandia – Igloo zostało wykonane z niebieskiego papieru sklejonego w rulon, na który dzieci dokładnie przyklejały małe białe prostokąty

tworząc ściany igloo. Do góry budowli wykorzystano paski papieru. Obejrzały film edukacyjny związany z życiem na Grenlandii.

Ameryka – Hawaje – Dzieci wykonały naszyjniki przy użyciu wyciętych kwiatów i plastikowych słomek i w zespołach różne elementy rafy koralowej z rolki po papierze toaletowym, z metalizowanej bibuły i papierowych talerzyków.

Ameryka – Indianie – dzieci zatańczyły indiański taniec, który same opracowały oraz przy pomocy szablonów i według instrukcji nauczyciela wykonały papierowy pióropusz.

Azja – Chiny – Poznanie tradycji w Chinach. Wycinanie obrazków kojarzących się z Chinami. Wspólne opracowanie plakatu i w grupach wykonanie smoka z harmonijki i kolorowe bibuły.

Azja – Indie – zabawy sensoryczne. Odgadywanie zagadek zapachowych. Rozróżnianie przypraw po wyglądzie i zapachu oraz zapamiętywanie ich nazw. Wykonanie rangoli z wykorzystaniem zafarbowanego ryżu.

Australia – Słoneczka wykonały album zwierząt zamieszkujących ten kontynent, podpisując wszystkie obrazki i ozdabiały bumeranga.

od Karolina Sławińska

do Karolina Sławińska