Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


  • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.

Społeczność

Miejsce na to, by zainspirować. Siebie i innych. Wieści z życia przedszkoli, konkursy, odpowiedzi na nurtujące Was pytania.

NASZA WITAMINOWA HODOWLA


Wpis dodał(a) Maria Klimczak
10 miesięcy temu, wyświetleń 224


Wpis został sprawdzony przez moderatora

Wiosna kojarzy się z porządkami w ogrodzie, pierwszymi kwiatami, śpiewem ptaków i cieplejszą aurą. Grupa „Żabek” postanowiła więc urządzić w swojej sali wiosenny ogródek i założyć hodowlę cebulki oraz rzeżuchy. Dzieci zamieniły się na jakiś czas w pracowitych ogrodników. Każde z nich wcześniej ozdobiło sobie słoik przyniesiony z domu, aby posadzić w nim cebulki dymki. Rzeżuchę zaś posiały w specjalnych pojemnikach. Po tygodniowej obserwacji pojawiły się już widoczne rezultaty. Kiedy wszystko ładnie wyrosło, „Żabki” mogły dodawać „zielone witaminy” do przedszkolnych posiłków, aby wzbogacić ich wartość odżywczą. W naszym przedszkolu (MP nr 52 w Katowicach) we wszystkich grupach pojawiły się takie właśnie hodowle. Wiosennie, zdrowo i kolorowo!

Komentarze

Wyślij wiadomość do Maria Klimczak

Bądź jeszcze BLIŻEJ

Zapisując się na nasz newsletter otrzymasz na swoją skrzynkę mailową pomysły i inspiracje na zajęcia z przedszkolakami oraz informacje o nowych publikacjach, szkoleniach, a także… wyjątkowych promocjach!
Zapisz się!