Ekokulturalne Przedszkole/wyzwanie nr 7

Wpis dodał(a) Emilia Mazurkiewicz

Planetę Ziemię kochamy,

więc wodę co dzień oszczędzamy!!

Takie motto przyświeca przedszkolakom z Niepublicznego Przedszkola Terapeutycznego w Chojnowie. Na zajęciach z okazji Dnia Wody skandowaliśmy je kilkakrotnie. Poza tym dzieci dowiedziały się jak małe są zasoby pitnej wody, do czego woda jest nam potrzebna oraz poznały sposoby na jej oszczędzanie. W ramach tego oszczędzania ustawiliśmy w ogrodzie przedszkolnym nasz wspólny 'zbieracz deszczówki '. Przyda się ona do pielęgnacji naszych roślin. Następnie w formie doświadczeń przedszkolaki sprawdziły także jakie kształty przybiera woda, co się w niej rozpuszcza, jak się przemieszcza... Na zakończenie zajęć dzieci wykonały wodną pracę plastyczną przy pomocy własnego oddechu.

od Emilia Mazurkiewicz

do Emilia Mazurkiewicz