GMINNY KONKURS EKOLOGICZNY- EKO KSIĄŻECZKA

Wpis dodał(a) Ewa Świątek

W dniu 23.02.2022 r. w  Przedszkolu Publicznym w Ożarowie został rozstrzygnięty gminny konkurs literacko-plastyczny EKO KSIĄŻECZKA. Na konkurs wpłynęło 36 prac z placówek przedszkolnych gminy Ożarów oraz zaprzyjaźnionego przedszkola z Tarłowa.

Konkurs został zorganizowany w ramach ogólnopolskiego projektu edukacyjnego „EKO PRZEDSZKOLAKI”, którego organizatorem jest Przedszkole Publiczne w Ożarowie.

Celem konkursu było:

·         kształtowanie właściwych postaw ekologicznych

·   promowanie wśród najmłodszych postaw proekologicznych oraz uwrażliwienie na konieczność dbania o środowisko naturalne

·         rozwijanie kreatywności i umiejętności literackich dzieci

·         poszerzanie współpracy z rodzicami.

Prace wykonane były na bardzo wysokim poziomie. Eko książki zawierały autorskie wiersze, opowiadania zaś ilustracje do tekstu charakteryzowały się różnorodnością technik plastycznych oraz wykorzystaniem ciekawych materiałów wtórnych.

Oceny prac konkursowych dokonało Jury w składzie:

·         Pani Jolanta Banach – Dyrektor Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy im. Witolda Gombrowicza w Ożarowie

·         Pani Jolanta Gołąb - Dyrektor Przedszkola Publicznego w Ożarowie

·         Pani Monika Misiuda- Pracownik Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy im. Witolda Gombrowicza w Ożarowie

Jury dokonało oceny prac biorąc pod uwagę pomysłowość i oryginalność, zgodność z tematem, walory literackie oraz materiał z którego powstała książka.

Jury wyłoniło I, II, III miejsce oraz przyznało 10 wyróżnień.

I miejsce:

·         Jan Wychowański- Szkoła Podstawowa w Janowicach

·         Victor Oraniec -Przedszkole Publiczne w Ożarowie

II miejsce:

·         Natalia Schabowska- Szkoła Podstawowa w Janowicach

·         Kacper Persona- Przedszkole Publiczne w Ożarowie

III miejsce:

·         Blanka Mazur- Przedszkole Publiczne w Ożarowie

·         Natalia Fabjan- Przedszkole Publiczne w Ożarowie

Wyróżnienia:

·         Kacper Pietruszka- Publiczna Szkoła Podstawowa w Pisarach

·         Aleksandra Wiatrowska- Przedszkole „u Skłodowskiej” w Ożarowie

·         Wojciech Strawczyński- Przedszkole „u Skłodowskiej” w Ożarowie

·         Władysław Główka- Publiczne Przedszkole w Tarłowie

·         Marcel Walos- Szkoła Podstawowa w Janowicach

·         Alicja Drzymalska- Przedszkole Publiczne w Ożarowie

·         Kaja Majzel- Przedszkole Publiczne w Ożarowie

·         Julia Kotaś- Przedszkole Publiczne w Ożarowie

·         Helena Ziemniak- Przedszkole Publiczne w Ożarowie

Lena Romanowska- Przedszkole Publiczne w Ożarowie

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymają dyplomy i nagrody rzeczowe.

Jest nam ogromnie miło i bardzo dziękujemy za duże zainteresowanie  i zaangażowanie dzieciom, rodzicom i nauczycielom. Wszystkie Eko Książeczki  zachwycają nie tylko wykonaniem , ale również walorami literackimi o tematyce ekologicznej.

Dziękujemy również sponsorom:

·         Państwu Joannie i Jerzemu Cieciurom

·         Wydawnictwu MAC Edukacja

·         Firmie Moje Bambino

Radzie Rodziców PP w Ożarowie

Wystawa prac konkursowych znajduje się na holu głównym przedszkola, w późniejszym terminie zostanie przeniesiona do Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy im. Witolda Gombrowicza w Ożarowie.

od Ewa Świątek

do Ewa Świątek