Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


  • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.

Społeczność

Miejsce na to, by zainspirować. Siebie i innych. Wieści z życia przedszkoli, konkursy, odpowiedzi na nurtujące Was pytania.

Bale w karnawale


Wpis dodał(a) Maria Klimczak
ponad 2 lat temu, wyświetleń 425


Wpis został sprawdzony przez moderatora

Karnawał jest radosnym okresem w roku - czasem balów i zabaw. Warto więc przybliżyć dzieciom specyfikę tych dni, aby mogły je przeżyć w sposób szczególny. Dzieci uwielbiają takie wydarzenia i czekają na nie z zapartym tchem. W Miejskim Przedszkolu nr 52 w Katowicach przygotowania do Balu Przebierańców trwały prawie tydzień. Przedszkolaki poznały wcześniej tradycje związane z tym okresem, samodzielnie wykonywały ozdoby do dekoracji swoich sal (serpentyny, kolorowe maski i inne detale). Pomagali nam w tym również rodzice, dostarczając: girlandy, zwykłe balony oraz wypełnione helem, napisy, wspaniały poczęstunek, za co im bardzo serdecznie dziękujemy. Dawniej ludzie wierzyli, że aby mieć pomyślny rok, należy się wyśmienicie bawić. My także postanowiliśmy w to uwierzyć... Najwyższą stawką, jak zawsze, to zadowolone buzie naszych pociech! Wielkie balowanie odbywało się w każdej sali grupowej przy dźwiękach radosnej muzyki. Przebierańcy mieli możliwość brania udziału w różnorodnych prezentacjach, konkursach, pokazach i pląsach. Wszyscy byli szczęśliwi i zadowoleni - pięknie prezentowali się w swoich strojach. To niewiarygodne, że ta krótka zabawa pozostawia często miłe wspomnienia na bardzo, bardzo długo. Dbajmy więc, aby takich chwil było więcej...

 


Zobacz wszystkie wpisy
od Maria KlimczakWyślij wiadomość
do Maria Klimczak

Scenariusze zajęć


Szukasz scenariuszy zajęć na różne okazje? Sprawdź naszą bazę gotowych scenariuszy.

bliżej MAX nowość

Nieograniczony dostęp do scenariuszy, filmów oraz piosenek. Bliżej MAX łączy wszystkie nasze usługi w jeden wygodny i tani abonament! Subskrybując bliżej MAX, otrzymujesz także 10 pobrań, które możesz użyć do dowolnych pomocy dydaktycznych ze strony www.blizejprzedszkola.pl 


Komentarze

Wyślij wiadomość do Maria Klimczak

Bądź jeszcze BLIŻEJ

Zapisując się na nasz newsletter otrzymasz na swoją skrzynkę mailową pomysły i inspiracje na zajęcia z przedszkolakami oraz informacje o nowych publikacjach, szkoleniach, a także… wyjątkowych promocjach!
Zapisz się!
16. edycja FORUM | Kraków | 25-26 kwietnia 2024 zapisz się