Ptasi bar w klasie Oa z Chełmca

Wpis dodał(a) Monika Leśniak-Musiał

Dzieci z klasy 0a ze Szkoły Podstawowej w Chełmcu zorganizowały ptaszkom Ptasi bar - wyzwanie grudniowe. Oprócz doskonałej zabawy wszystkie dzieci zostały zapoznane z tematem dokarmiania ptaków. Najmłodsi dowiedzieli się, że zima to trudny czas dla ptaków, dlatego należy im pomagać. Dowiedziały się również czym można dokarmiać ptaki i same z dużym zaangażowaniem wsypywały pokarm do karmnika. Poznały ptaki zimujące w Polsce, a także te których nie spotkamy zimą, bo odlatują do ciepłych krajów. Dokarmiając ptaki dzieci uświadamiają sobie, że bez ich pomocy wiele ptaków mogłoby nie przetrwać trudnych zimowych warunków. Jest to również doskonała okazja do kształtowania u dzieci poczucia odpowiedzialności oraz wrażliwości na losy zwierząt.

od Monika Leśniak-Musiał

do Monika Leśniak-Musiał