GMINNE PRZEDSZKOLE W MICHAŁOWIE - DZIEŃ KULINARNY

Wpis dodał(a) Agnieszka Czerniawska

Ferie w przedszkolu też mogą być fajne. Choć często jesteśmy w nieco mniejszym składzie, bo niektórzy wypoczywają to my też się fajnie bawimy. Każdy dzień ferii w przedszkolu to inna ciekawa przygoda. Jedną z takich przygód był dzień zajęć kulinarnych. Dzieci lubią pomagać dorosłym w kuchni.  W związku z tym wychodząc naprzeciw zainteresowaniom naszych przedszkolaków zorganizowaliśmy Dzień Kulinarny. Nasze przedszkolaki  miały okazję samodzielnie przyrządzić galaretkę z owocami, babeczki, wafelki oraz faworki. Przy okazji zajęć kulinarnych poznaliśmy zasady posługiwania się urządzeniami elektrycznymi takimi jak: termomix, czajnik, waga… Połączyliśmy dzięki temu przyjemne z pożytecznym. Wszystkie dzieci poznały dokładny przepis na faworki. Na początku uczyliśmy się robić faworki z papieru, to było tak zwane szkolenie na sucho a dopiero potem prawdziwe ciasto. Dzieci samodzielnie układały owoce na babeczkach, wyciskały szprycą krem, ozdabiały orzeszkami. Dużo frajdy zrobiły dzieciom piramidki z wafelków, które trzeba było samodzielnie posmarować i skleić czymś bardzo apetycznym. Zapachy pieczonych faworków roznosiły się po całym przedszkolu i przyciągnęły do naszej sali wielu łasuchów. Przedszkolaki uwielbiają takie kulinarne zajęcia, ponieważ to sama przyjemność spożywać to, co się samodzielnie przygotowało. Na koniec dnia każdy przedszkolak wyszedł z przedszkola ze słodką niespodzianką do domu. Ale była zabawa! A jaka pyszna!

od Agnieszka Czerniawska

do Agnieszka Czerniawska