Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


  • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.

Społeczność

Miejsce na to, by zainspirować. Siebie i innych. Wieści z życia przedszkoli, konkursy, odpowiedzi na nurtujące Was pytania.

Pomysłowe głowy i sprawne paluszki


Wpis dodał(a) Maria Klimczak
rok temu, wyświetleń 256


Wpis został sprawdzony przez moderatora

Rozwój kreatywności już od najmłodszych lat życia dziecka jest niezwykle istotny i rzutuje na jego przyszłość. Dzięki odpowiedniemu otoczeniu i rozwijaniu pasji można tę kreatywność rozwinąć w znaczny sposób. Odpowiednio przygotowane i dostarczone materiały są w stanie dać upust wyobraźni dzieci, rozwinąć w doskonały sposób ich twórcze myślenie i zapewnić jednocześnie miłą rozrywkę. Nasze „Żabki” uwielbiają takie działania, bardzo chętnie je podejmują i cieszą się z uzyskanych efektów. Ostatnio wykorzystaliśmy stemple wykonane z rolek papierowych do odbijania śnieżynek. Maczaliśmy je w płynnym kleju z wymieszanym brokatem. Daje to gwarancję, że nie znajdujemy później brokatu w całym naszym otoczeniu:)  Po wyschnięciu odbijanek, dzieci domalowały wymyślone przez siebie elementy wzbogacające kształty śnieżynek. Po pewnym czasie na obrazie pojawiły się też bałwanki, niebo i śnieg. „Żabki” wykorzystały: watę, kolorowe kółka do origami, płatki kosmetyczne i folię bąbelkową. Powstały istne dzieła sztuki. Innym wytworem były wykonane przez dzieci lunety do obserwowania ptaków zimą, które ozdobiły w dowolny sposób (kolorowy papier, ozdobne taśmy przylepne, naklejki, literki samoprzylepne, pisaki, żele brokatowe. Oczywiście lunety powędrowały z „Żabkami” do domu, aby podczas spacerów z rodzicami mogły bawić się w ornitologów :).

Kiedy tylko mamy czas i ochotę, puszczamy wodze fantazji i działamy... Daje nam to wiele radości i satysfakcji.

Komentarze

Wyślij wiadomość do Maria Klimczak

Bądź jeszcze BLIŻEJ

Zapisując się na nasz newsletter otrzymasz na swoją skrzynkę mailową pomysły i inspiracje na zajęcia z przedszkolakami oraz informacje o nowych publikacjach, szkoleniach, a także… wyjątkowych promocjach!
Zapisz się!