Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


  • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.

Społeczność

Miejsce na to, by zainspirować. Siebie i innych. Wieści z życia przedszkoli, konkursy, odpowiedzi na nurtujące Was pytania.

Pomysłowe głowy i sprawne paluszki


Wpis dodał(a) Maria Klimczak
ponad 2 lat temu, wyświetleń 402


Wpis został sprawdzony przez moderatora

Rozwój kreatywności już od najmłodszych lat życia dziecka jest niezwykle istotny i rzutuje na jego przyszłość. Dzięki odpowiedniemu otoczeniu i rozwijaniu pasji można tę kreatywność rozwinąć w znaczny sposób. Odpowiednio przygotowane i dostarczone materiały są w stanie dać upust wyobraźni dzieci, rozwinąć w doskonały sposób ich twórcze myślenie i zapewnić jednocześnie miłą rozrywkę. Nasze „Żabki” uwielbiają takie działania, bardzo chętnie je podejmują i cieszą się z uzyskanych efektów. Ostatnio wykorzystaliśmy stemple wykonane z rolek papierowych do odbijania śnieżynek. Maczaliśmy je w płynnym kleju z wymieszanym brokatem. Daje to gwarancję, że nie znajdujemy później brokatu w całym naszym otoczeniu:)  Po wyschnięciu odbijanek, dzieci domalowały wymyślone przez siebie elementy wzbogacające kształty śnieżynek. Po pewnym czasie na obrazie pojawiły się też bałwanki, niebo i śnieg. „Żabki” wykorzystały: watę, kolorowe kółka do origami, płatki kosmetyczne i folię bąbelkową. Powstały istne dzieła sztuki. Innym wytworem były wykonane przez dzieci lunety do obserwowania ptaków zimą, które ozdobiły w dowolny sposób (kolorowy papier, ozdobne taśmy przylepne, naklejki, literki samoprzylepne, pisaki, żele brokatowe. Oczywiście lunety powędrowały z „Żabkami” do domu, aby podczas spacerów z rodzicami mogły bawić się w ornitologów :).

Kiedy tylko mamy czas i ochotę, puszczamy wodze fantazji i działamy... Daje nam to wiele radości i satysfakcji.


Zobacz wszystkie wpisy
od Maria KlimczakWyślij wiadomość
do Maria Klimczak

Scenariusze zajęć


Szukasz scenariuszy zajęć na różne okazje? Sprawdź naszą bazę gotowych scenariuszy.

bliżej MAX nowość

Nieograniczony dostęp do scenariuszy, filmów oraz piosenek. Bliżej MAX łączy wszystkie nasze usługi w jeden wygodny i tani abonament! Subskrybując bliżej MAX, otrzymujesz także 10 pobrań, które możesz użyć do dowolnych pomocy dydaktycznych ze strony www.blizejprzedszkola.pl 


Komentarze

Wyślij wiadomość do Maria Klimczak

Bądź jeszcze BLIŻEJ

Zapisując się na nasz newsletter otrzymasz na swoją skrzynkę mailową pomysły i inspiracje na zajęcia z przedszkolakami oraz informacje o nowych publikacjach, szkoleniach, a także… wyjątkowych promocjach!
Zapisz się!