Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Społeczność

Miejsce na to, by zainspirować. Siebie i innych. Wieści z życia przedszkoli, konkursy, odpowiedzi na nurtujące Was pytania.

Jesienne odkrycia


Wpis dodał(a) Monika Gumbisz
2 tygodnie temu, wyświetleń 31


Wpis został sprawdzony przez moderatora

Jesień w tym roku była dla dzieci z Przedszkola nr 1 w Jędrzejowie niezwykle odkrywcza i pobudzająca zmysły. Grupy „Motylki” i „Kaczuszki” biorąc udział w ogólnopolskim projekcie edukacyjnym  „Zabawa Sztuką” poznawały jesień w bezpośrednim kontakcie z darami natury. Przedszkolaki wykonały szereg działań, dzięki którym zbliżyły się do świata przyrody. Podczas zajęć  poznawały jesień wykorzystując wszystkie zmysły. Uwieńczeniem doznań jakie przedszkolaki doświadczyły był spacer po ścieżce sensorycznej.

Podjęte działania były dla dzieci niezwykłym doświadczeniem i dały im wiele radości. Dzięki obcowaniu z naturalnym środowiskiem poprzez bezpośredni kontakt i doświadczenie dzieci stały się wrażliwe na świat przyrody. Zaczęły postrzegać świat wielozmysłowo. Każdy spacer był dla nich niezwykłą przygodą i dawał wiele satysfakcji. A jesień tego roku była niezwykle piękna i barwna co było uciechą dla naszych oczu.

Komentarze

Wyślij wiadomość do Monika Gumbisz